Oznámení7. 5. 2019

nepřítomnost na sekretariátu katedry - květen

Ve dnech 13.-17. května 2019 jsem na zahraniční služební cestě. V důležitých případech mě kontaktujte na e-mailové adrese klara.burianova@uhk.cz (počítejte s časovou prodlevou při vyřizování pošty).
 
KB


10. 2. 2016

SH1UK - 1. sociologický klub (studentů sociolgie FF)

SH1UK – 1. SOCIOLOGICKÝ KLUB


Sociologie jakožto vědní obor vznikla již v 19. století. Je to zjednodušeně řečeno věda o společnosti, tedy o nás samotných. Proč jít studovat sociologii a proč právě do Hradce a na Fildu? Důvodů je mnoho, jednak je naše katedra spíše menší a panuje na ní přátelská a vlídná atmosféra, je otevřená novým nápadům i novým lidem, kteří mají tvůrčí a otevřenou mysl. Hradec je navíc krásné město, které si jistě dříve či později každý z Vás oblíbí. No a v neposlední řadě se díky oboru Sociologie seznámíte s novými fajn lidmi, studenty a vyučujícími. Ti navíc pomohou rozšířit Vaše obzory a dozvědět se něco nového, něco, co v budoucnu využijete ve svém povolání. Dostanete se také do terénu a vyzkoušíte si na vlastní kůži práci těch, kteří zkoumají veřejné mínění, je to práce s lidmi, je to věda o lidech a je to věda, kterou si oblíbíte a která jistě mnohé z Vás bude velmi bavit!
Na katedře navíc fungují studentské kluby. Jedním z nich je i náš sociologický, s názvem Shluk, kde se shlukují studenti, kteří Vás rádi provedou nejen po univerzitě, ale vezmou Vás také na nejlepší hradecká piva či vína a také Vám umožní se zúčastnit a zorganizují exkurze blízké (Statistický úřad v Hradci Králové) i vzdálené (Sociologické konference v Pardubicích a v Olomouci), každopádně však přínosné a velezajímavé.
Hradeckou sociologii už vystudovalo množství talentovaných osob. Jednou z nich je kupříkladu Jan Weiser, kterého náš Sociologický klub pozval v roce 2015 na přednášku. Je s podivem, kolik toho již Honza „jen“ s titulem bakaláře dokázal. S kamarádem založil úspěšný projekt Fantasy league, který později prodali Seznamu. Získal cenné zkušenosti v zahraničí a v Praze začal posléze pracovat pro ČTK, kde úspěšně působí dosud.
Náš klub Vás může také vzít na pivo, důkazem toho byla naše přednáška s názvem „Sociologie piva“. Měla velký úspěch i vysokou návštěvnost a řada účastníků se přesunula na následnou ochutnávku do Pivovarské brány v centru Hradce Králové. Je škoda, že jste se toho nemohli účastnit, ale jistě se podobné akce budou v budoucnu opakovat.
Náš klub také pořádal dva výjezdy za poznáním. Prvním z nich se týkal Pardubic, kde jsme navštívili sociologickou konferenci SOCIOCON, která byla velmi zajímavá. Další výjezd se konal do krásné Olomouce, kde se konala podzimní sociologická konference, která trvala dva dny a během té doby se za pultíkem vystřídala řada odborníků s nejrůznějšími tématy, poznali jsme ale i noční Olomouc, ve které panuje veselá „vinná“ nálada.
Poslední, co bych rád zmínil, je pořádání sociologických večírků, ten poslední se konal v říjnu letošního roku, dorazil na něj rekordní počet studentů, dokonce i absolventi a celkově se posezení protáhlo do pozdních hodin a bylo velmi zdařilé.
KAŽDOPÁDNĚ VÁS VELMI RÁDI U NÁS NA FAKULTĚ PŘIVÍTÁME A UVIDÍME A TĚŠÍME SE NA VÁS!