Politologický klub FF UHK


Politologický klub je spolek studentů a příznivců katedry politologie Filozofické fakulty UHK, jehož účelem je podpora vzdělávání v oboru politických a příbuzných společenských věd, rozvoj občanské a společenské odpovědnosti a informovanosti, jakož i reprezentace Univerzity Hradec Králové. 
 
Spolek vznikl při katedře politologie na FF UHK v roce 2011, mezi jeho zakladatele patří Ivča Dulovcová, Iva Hejtmánková, Bára Kaprálová a Martin Schmiedl. Klub je otevřený všem studentům i ostatním akademickým pracovníkům, kteří mají zájem o vzdělávání v oblasti sociálních věd.

Naše činnost
 
Politologický klub vede blog plný komentářů o aktuálním dění, pořádá přednášky, semináře, studentské konference a spolupracuje s dalšími organizacemi, mimo jiné například s Asociací pro mezinárodní otázky, nadací Forum2000 nebo Eurocentrem Hradec Králové.
 
V akademickém roce 2015/2016 proběhla simulace jednání Poslanecké sněmovny, jejíž druhý ročník proběhne v roce letošním (2016/2017), účelem je poskytnout studentům středních a vysokých škol osobní zkušenost z činnosti tohoto vrcholného orgánu české legislativy. Účastníci mají možnost zažít vyjednávání o koalici, debatovat na jednáních vlastních politických stran a v neposlední řadě hlasovat o zákonech.
 
Již pravidelnou činností jsou polytematické přednášky a debaty s osobnostmi veřejného života, v uplynulých semestrech jste tak měli možnost dotazovat se profesorky Vladimíry Dvořákové (bývalé předsedkyně Akreditační komise České republiky), doktora Michaela Romancova (politického geografa a odborníka na Rusko), doktorky Blanky Fajkusové (bývalé velvyslankyně ČR v JAR), Sabiny Slonkové (investigativní novinářky a šéfredaktorky webu Neovlivní.cz), doktora Hynka Kmoníčka (ředitele zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky) nebo doktorky Pavlíny Springerové a doktora Karla Kouby (odborníci na politiku Latinské Ameriky).
Ve spolupráci s Forem2000 a v rámci Festivalu demokracie proběhla v Hradci Králové také panelová diskuze s tématem „Odvaha převzít zodpovědnost“.
 
Kulturním obohacením naší činnosti se stal Studentský filmový klub, který každý týden zimního semestru akademického roku 2016/2017 nabízel návštěvníkům kinematografický zážitek s přesahem do politologie, filmy byly povětšinou vybrány z databáze projektu Promítej i ty!

Pokud se chcete stát členem Politologického klubu, kontaktujte naši předsedkyni Anežku Pařízkovou (anezka.parizkova@uhk.cz) nebo místopředsedu Tomáše Tázlara (tomas.tazlar@uhk.cz). 

Aktuální dění sledujte na našich  facebookových stránkách.

Naposledy upraveno: Administrátor webového portálu, 8.11.2018 17:57