BigData EduCloud

Přihlašování probíhá přes systém studijní agendy STAG tak, že si student zapíše požadované předměty - viz. níže. Program je určen pouze pro studenty Fakulty informatiky a managementu.


BigData EduCloud - FIM Univerzity Hradec Králové

Shrnutí:

Naším cílem je vytvořit vzdělávací program, který připraví studenty na pozice, které jsou a budou na trhu práce klíčové. Vytvořením transparentní sady kurzů, seminářů a online praktických cvičení dáváme studentům možnost získat jak teoretické, tak i praktické znalosti a rozvinout si klíčové kompetence. Proto jsme vytvořili ve spolupráci IBM a FIM UHK program EduCloud.
 
První oblastí, kterou v programu EduCloud spouštíme jsou Big Data. Termín Big Data se obecně používá pro velké objemy dat, které je obtížné zpracovávat tradičními metodami procesování dat. Denně se na světě vyprodukuje 2.,5 triliónů bajtů dat a objemy se neustále zvyšují. Jenom za poslední dva roky vzniklo 90 % ze všech těchto dat. Můžeme si pod nimi představit výstupy ze senzorů měřících klima, data ze sociálních sítí, obrázky, videa, obchodní transakce, nestrukturovaný text a další formáty. Vzhledem k celosvětovému exponenciálnímu nárůstu dat a informací jsou Big Data stále častěji skloňované i ze strany komerčních firem - ať již z pohledu objemu dat, rychlosti toku dat, jejich různorodosti nebo i důvěryhodnosti. Zpracování takového množství rozličných informací by v tradičním pojetí znamenalo obrovské investice do implementace softwaru i hardwaru. Díky Big Data technologiím lze tato data ukládat a analyzovat mnohem efektivněji a bez velkých vstupních investic. V analýze dat a jejich správném využití spatřují firmy velký potenciál. Čeho se ale obávají, je nedostatek kvalifikovaných odborníků, kteří by si s těmito daty dokázali poradit.
 


Dokumenty


VybratTypNázevVytvořenVelikost
Harmonogram
20. 1. 2016 

Nezobrazí-li se Vám dokumenty v této sekci znamená to, že nemáte dostatečná oprávnění nebo nejste přihlášeni, prosím přihlaste se pro přístup na tuto stránku.

Naposledy upraveno: Administrátor webového portálu, 30.1.2016 19:40