12.04.2016

  FIMka znovu přivítala příznivce virtualizačních technologií

  Příznivci virtualizačních technologií měli po roce opět možnost sejít se na FIMce na tradičním workshopu organizovaném fakultou a společností VMware.

  Tématy letošního ročníku, který se konal 7.4.2016, byly EUC (End User Computing), virtualizace sítí a virtualizace datových úložišť. Po krátkém úvodu do těchto technologií se účastníci semináře seznámili se zajímavými ukázkami typických způsobů nasazení v praxi.

  Více fotografií z akce naleznete na fb IMIT.

  Tento seminář je jedním z projevů dlouhodobého a hlavně oboustranně přínosného partnerství. 
  "Spolupráce Vmware s Univerzitou Hradec Králové je zajímavá pro obě strany. Univerzita, jako instituce připravující studenty na budoucí práci v různých oborech, umožní studentům vyúku na nejmodernějších počítačových technologiích, se kterými se v budoucnu určitě setkají ve své praxi. Pro Vmware představuje Univerzita reálné využívání jeho technologií při výuce. To je jak výbornou referencí, tak také výchovou budoucích odborníků zvyklých na tyto technologie," 
  řekl pan Vladimír Střálka, Country Manager CZ/SK, VMware (na snímku vlevo) při nedávné setkání s děkanem FIM UHK docentem Václavem Janečkem na půdě fakulty a dodává: "Prostředí na Univerzitě dovoluje pořádat společné semináře a další typy akcí pro externí subjekty, a sdílet tak svoje zkušenosti s ostatními vysokými školami, případně se ukázat komerčním firmám nebo veřejné správě. Univerzita se tak představuje v roli inovátora, pro VMware jde o nenásilnou formu prezentace našich produktů a jejich schopnosti obstát v reálném provozu. To vždy klienty zajímá. Ať ty, kteří uvažují kam dát studovat svoje děti, tak ty, kteří rozhodují o nákupu technologií."  

     • Více z Novinky

Naposledy upraveno: Palánová Věra, 13.4.2016 15:19