04.02.2016

  Hradecké ekonomické dny 2016 přinesly zajímavá témata

  FIM UHK přivítala 2. a 3. února 2016 odborníky z České republiky, Slovenska i Polska na mezinárodní konferenci Hradecké ekonomické dny - HED 2016.

  Cílem a záměrem konference s čtrnáctiletou historií byla prezentace výsledků vědeckovýzkumné činnosti v oblasti ekonomie, managementu, cestovního ruchu a matematických modelů v ekonomii. I letošní ročník přinesl zajímavé pohledy na aktuální ekonomická témata a poskytl prostor pro setkání odborníků blízkých oborů.
   
  Z úvodního dne bezpochyby zaujalo vystoupení Ing. Jiřího Rusnoka, člena bankovní rady ČNB, s názvem AKTUÁLNÍ OTÁZKY MĚNOVÉ POLITIKY, PŘÍPAD ČNB. Druhým významným hostem byl Mgr. Jiří Štěpán z Technologického centra Hradec Králové s příspěvkem JAK ROZVÍJET STARTUP? ANEB JAK VÁM POMŮŽE TC HK. Prof. Kamil Kuča z Univerzity Hradec Králové účastníky konference seznámil s problematikou ZALOŽENÍ A ŘÍZENÍ EXCELENTNÍHO VĚDECKÉHO PRACOVIŠTĚ (na fotografii).   
   
  Účastníci se do Hradce Králové sjeli z českých, slovenský a již tradičně i z polských univerzit a institucí. Příspěvky autorů byly tematicky rozděleny a projednávány v sedmi sekcích: 
  Latest issues in the financial markets, Regional development macroeconomic context, Business economics and management, Mathematical models in economics, Modern trends in management, Ekonomia i zarządzanie regionów i przedsiębiorstw a Ekonomika a řízení firem a regionů.
   
  Vystoupení a sborníky HED 2016 jsou přístupné na stránkách konference.
  Fotogalerie.
   
 • Více z Novinky

Naposledy upraveno: Palánová Věra, 4.2.2016 14:43