20.01.2017

  Ohlédnutí za novým kurzem "Online marketing v praxi"

  V uplynulém semestru jsme na FIM otevřeli nový kurz "Online marketing v praxi", který absolvovalo 35 studentů.

  Jak název napovídá, zaměřoval se na způsoby praktické propagace na internetu.
   
  Kurz vedli Adam Švanse, Tomáš Mencák a Ondřej Kozlovský, specialisté z místní agentury CS Technologies s.r.o., která se kromě marketingu zabývá i tvorbou webů. Studenti si tak mohli vyzkoušet práci na skutečných projektech.
   
  Během kurzu se naučili přemýšlet nad poznáváním cílové skupiny a vytvářeli uživatelské scénáře. Dále navrhovali způsoby online propagace a zjistili, jak vyhodnocovat jejich funkčnost. Dozvěděli se o nejnovějších trendech ve webové analytice, o PPC kampaních i o marketingu na sociálních sítích. Za absolvování kurzu získali certifikát potvrzující nabyté znalosti.
   
  „Bylo nám ctí spolupracovat s Vaší univerzitou. Byla to pro nás obrovská zkušenost a příležitost, jak studentům předat nejen teoretické znalosti z oboru online marketingu, ale především příklady z naší každodenní praxe. Ty jim mohou pomoci v budoucím zaměstnání i ve vlastním podnikání. Velice nás těší kladná odezva studentů. Tímto bychom chtěli poděkovat Univerzitě Hradec Králové a Ing. Tereze Otčenáškové, BA a těšíme se na další spolupráci," uvedl Tomáš Mencák.
   
  A jak kurz hodnotí studenti?
   
  Miloš Biško:
  „Kurz online marketingu mi dal hodně. Vedli ho lidé z praxe a to považuji za nejdůležitější. Jelikož jsem se o online marketing již chvíli zajímal, spíše to bylo potvrzování nabytých vědomosti, ale samozřejmě jsem se dozvěděl spoustu nového.
   Zkoušeli jsme si prakticky Google Analytics a Adwords. Vím, že online marketing je obsáhlé téma a lektoři nemohli zvládnout úplně všechno, ale udělali to výborně a dali mi mnoho rad i nápadů. Díky moc."
   
  Václav Holler:
  „Jejich postupy a přednášky byly opravdu poučné a užitečné. Praktické příklady jsou to nejlepší, co lze ve výuce nabídnout. Nejen, že to více motivuje odvést dobrou práci, ale musí zde student projevit i větší dávku interakce. Přináší do výuky opravdu něco, co se v klasické výuce jen tak nenaučí.
  Pro studenty, kteří tuto problematiku již řeší nebo řešili je suprové to, že CS Technologies předávají opravdu aktuální informace z celého světa. Nezastavují se jen na území ČR, a to je obrovský plus. Já řeším online marketing od 16 let a vyvedli mě z mnoha omylů. Děkuju, že jsem se mohl účastnit."
   
  Pokračování tohoto kurzu je plánováno i v dalších semestrech.

  Závěrečné předávání certifikátů

  Autoři: Tým CS Technologies a Tereza Otčenášková, FIM UHK


 • Více z Novinky

Naposledy upraveno: Palánová Věra, 20.1.2017 14:45