16.03.2015

  Student FIM úspěšně investoval milión

  Fio banka, a.s. a RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s. vyhodnotila ve spolupráci s Fakultou informatiky a managementu uplynulý ročník soutěže vzdělávacího programu StudentBroker.

  V zimním semestru akademického roku 2014/15 bylo zapojeno 10 vysokých škol.

  Každý student dostal v programu virtuální milión korun, který mohl investovat do českých i zahraničních akcií a co nejefektivněji budovat své portfolio cenných papírů. 
  V další části investiční platformy bylo připraveno 50 000 USD, se kterými si studenti mohli vyzkoušet obchody s komoditními deriváty US futures.
   
  Studentům FIM se v podzimním kole dařilo, když se stali nejúspěšnější skupinou v akciové části a ve stejné části mezi jednotlivci obsadili celkové 2. a 4. místo.


  V rámci akciové části se podařilo studentovi oboru management cestovního ruchu Šimonovi Smutnému umístit na skvělém 2. místě, zhodnotil investici jednoho milónu na 1.220.334 Kč.
  K aplikaci studentbroker jsem se dostal prostřednictvím nepovinného předmětu Burzy a finanční trhy na FIM. Vzhledem k tomu, že obchoduji i reálně, ale s menšími částkami, rozhodl jsem se využít této příležitosti a obchodovat s částkami, které už dávají trochu smysl a případný zisk je zajímavý.
  Tuto zkušenost s živým investováním hodnotím velmi pozitivně a přínosně, každý kdo se o investování zajímá, ale nemá dostatek svých prostředků, by si měl tuto aplikaci vyzkoušet a získat cenné zkušenosti,
  “ říká Šimon Smutný.
   

   
    • Více z Novinky

Naposledy upraveno: Administrátor webového portálu, 9.7.2015 16:49