14.01.2015

  Tradice zeměpisných úterků pokračuje…

  Zásluhou výtečného pedagoga a světoběžníka docenta Štyrského z katedry rekreologie a cestovního ruchu FIM měli možnost studenti i další zájemci podívat se prostřednictvím zajímavých přednášek po světě.

  První akcí cestovatelů uplynulého zimního semestru bylo setkání se slečnou Petrou Macákovou. Terapeutka žijící v Indii vedla zajímavou rozpravu o kultuře a stravovacích zvyklostech v posvátném městě Rishikesh. V listopadu se pak zásluhou naší bývalé studentky Kláry Vackové, která moderovala setkání se dvěma dobrovolnicemi národnosti Karenů Nan Thazin a Aye Aye Mon, diskutovalo nad problémy současné Barmy. Následovala velmi aktuální přednáška, kterou autor profesor Dršata nazval S kolem kolem Araratu a tureckým Kurdistánem. Jeho zážitky a fotografie posluchače uchvátily a inspirovaly k úvaze o těžké situaci uprchlíků ze Sýrie, Iráku i o boji kurdských pešmergů proti teroristům Islámského státu.
          
  V letním semestru se můžeme těšit na krásy Indie s ing. Kalousem a ing. Opitz. Pan profesor Dršata slíbil pokračování své cesty po Arménii a ing. Kalous má připravenou i čarokrásnou Gruzii.
  Podrobnosti k avizovaným přednáškám včas sdělíme.

  Zveme srdečně  i vás!

 • Více z Novinky

Naposledy upraveno: Administrátor webového portálu, 9.7.2015 16:48