25.10.2018

  Za rok jsme ušetřili 1,5 tuny plastu

  Roční provoz filtračního zařízení na mikrofiltrovanou vodu Filtermac instalovaný na FIM UHK přinesl zajímavé výsledky úspor plastů.

  Filtrační přístroj využívá vodu z vodovodu, kterou upraví do potřebné kvality právě ve chvíli, kdy si ji uživatel stáčí do své láhve. Odpadne tak balení, skladování a převážení ke spotřebiteli.
  „Jsme hrdí na skutečnost, že jsme byli první instalací tohoto typu zařízení v naší zemi mimo Prahu. Celkem se u nás za jediný rok provozu už ušetřilo 61 200 půllitrových PET lahví. Dostatek tekutin je nepochybně zdravý, podporuje koncentraci a krátké fronty, které se u přístroje tvoří, jsou navíc ideální k podpoře vzájemné komunikace,“ uvádí s úsměvem profesor Hynek, děkan FIMky.

   

  Julia-Maria Finková, studentka oboru Management cestovního ruchu, dodává: „Zprvu jsem filtermacu nevěřila. Trvalo mi asi 2 měsíce, než jsem aktivně začala vnímat jeho přítomnost na naší fakultě. Dnes je už pro mě neodmyslitelnou součástí každodenního života. Snažím se více kontrolovat svůj pitný režim a filtermac mě v tomto předsevzetí maximálně podporuje. Kdo by nechtěl takhle jednoduchou a levnou cestou šetřit naši planetu?“ 
   
  Provoz automatu je výlučně hrazen ze sponzorských příspěvků. Od října se začala na provozu podílet společnost Quadient. „FIMka je pro nás klíčová, protože velká část našich zaměstnanců jsou právě její absolventi. Rádi si proto naše budoucí i stávající zaměstnance hýčkáme. Čistá voda je absolutní základ a držíme se toho i v našem pracovním prostředí. Projekt Filtermac tedy plně souzní s naší firemní kulturou a doplňuje naše poslání,“ dodáva Zuzana Kliková, HR Marketing Specialist v Quadientu.

   
  Foto: Setkání při příležitosti roční rekapitulace provozu
  a vyhlášení nového partnera - firmy Quadient, 11. 10. 2018

   
   
 • Více z Novinky

Naposledy upraveno: Palánová Věra, 25.10.2018 13:44