Galerie P

Galerie P je projektem studentů Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové. Vznik výstavní činnosti byl spjat s přestěhováním Katedry výtvarné kultury a textilní tvorby do zrekonstruovaného hradeckého pivovaru v roce 2008. Vedle snahy plně využít nové prostory podnítila ustanovení Galerie P touha zviditelnit studentskou tvorbu. Ta je často skrytá a nenápadná a o její existenci se mnohokrát vůbec neví.

Galerie P chce prezentovat výtvarná díla, která vznikají nejen v praktických kurzech studia na univerzitě, ale také z vlastní iniciativy studentů, z touhy vyjádřit se v umělecké rovině. Studenti chtějí díla ukázat na světle, aby vystoupila z neviditelnosti a našla diváka. Jen tak je asi možné, aby se mohla stát díly uměleckými.

Galerie P představuje experimentální výstavní prostor, který touží po vzniku diskuze nad uměleckou tvorbou. Vedle Galerie T Na Soutoku dává příležitost k setkání akademické obce s veřejností a chce fungovat jako další kulturní scéna univerzity, potažmo Hradce Králové a okolí. Na druhé straně nechce Galerie P sloužit pouze jako experiment, neboť má jasnou a definovanou vazbu ke škole samotné.

Výstavní program Galerie P připravuje a s odborníky konzultuje skupina studentů Katedry výtvarné kultury Pedagogické fakulty UHK. 

kontakt:

t.: 493 332 601Dokumenty


VybratTypNázevVytvořenVelikost
Pozvánky
4. 5. 2015 
Katalogy
4. 5. 2015 

Nezobrazí-li se Vám dokumenty v této sekci znamená to, že nemáte dostatečná oprávnění nebo nejste přihlášeni, prosím přihlaste se pro přístup na tuto stránku.

Naposledy upraveno: Špicarová Ivana, 2.7.2015 12:11