Galerie T

Galerie T je zařízením Univerzity Hradec Králové. Umožňuje umělcům a studentům vystavení svých děl v kultivovaném prostředí a poskytuje studentům univerzity a občanům regionu širší pohled na současné výtvarné  umění s důrazem na tvorbu mladých a méně známých výtvarníků z České republiky i ze zahraničí.

Dále seznamuje s tvorbou pedagogů z ostatních vysokých uměleckých škol a s tvorbou studentů jejich ateliérů. Prezentace autorské tvorby se děje prostřednictvím individuálních, kolektivních nebo tematických výstav ze všech oblastí umění. Přáním galerijního týmu je vzbudit u studentů a širší veřejnosti zájem o současné umění, humanizovat prostředí univerzity a prostřednictvím studentských výstav rozvíjet neformální styky s jinými vysokými školami.

Výstavní program Galerie T navrhuje a odborně  garantuje galerijní rada sestavená z pěti členů, pedagogů Katedry výtvarné kultury a textilní tvorby Pedagogické fakulty UHK.

Galerijní rada:
Mgr. art. Mária Hromadová, ArtD.
MgA. Tomáš Moravec
PhDr. Katarína Přikrylová, Ph.D.
doc. Jaroslava Severová, ak. mal.
Mgr. et Mgr. Klára Zářecká, Ph.D.

Galerie T se nachází v budově A v areálu Na Soutoku Univerzity Hradec Králové. 

kontakt:

t: +420 493 332 601Dokumenty


VybratTypNázevVytvořenVelikost
Pozvánky
4. 5. 2015 
Plán výstav
26. 4. 2017 
Katalogy
4. 5. 2015 
Statut Galerie T.pdf
21. 6. 2017168637 KB

Nezobrazí-li se Vám dokumenty v této sekci znamená to, že nemáte dostatečná oprávnění nebo nejste přihlášeni, prosím přihlaste se pro přístup na tuto stránku.

Naposledy upraveno: Špicarová Ivana, 26.4.2017 15:18