01.12.2017

  Čertovské experimenty

  Ještě než přišel letos Mikuláš, přišli 30. 11. a 1.12. na PřF čerti - v laboratořích i učebnách pak učili malé i velké, jak utéct z pekla, předvedli, jak vypadá čert, když zmrzne a když létá, nebo kolik barev může mít peklo.

  Bohatý program si připravily všechny katedry PřF UHK. Mezi stálicemi, jako je Mistr Jan Hus, Pekelně velký hmyz, Zmrzlý čert - pokusy s kapalným dusíkem nebo Čertíci v pohybu - roboti z lega, se letos objevilo i několik nových programů a experimentů: katedra matematiky připravila Útěk z pekla - matematickou únikovou místnost, ve fyzikálním pekle se proháněli noví roboti - Edisoni, katedra chemie zase připravila program Všechny barvy pekla a učila čerta létat.

  Jako vždy patřil dopolední program výhradně školám: jsme rádi, že jsme znovu mohli přivítat nejen školy přímo z Hradec Králové (např. Gymnázium Boženy Němcové, ZŠ SNP, ZŠ Štefánikova nebo Střední zdravotnická škola Hradec Králové), ale i z ostatních částí kraje (ZŠ Jaroměř-Josefov, ZŠ Pecka, ZŠ Miletín, Střední zdravotnická škola Trutnov ad.). 

  Odpolední program si pak užily celé rodiny - a byli i tací, kteří se čertů nebáli a přišli dokonce po oba dva dny. 


  Děkujeme všem návštěvníkům a doufáme, že si naše Čertovské experimenty nenecháte za rok ujít!


  Další fotografie naleznete zde a zde. • Více z Novinky

Naposledy upraveno: Vávrová Kristýna, 3.5.2018 15:56