01.03.2019

  "Přeji si, aby naši studenti byli hrdí na to, co se zde naučili, i na to, kdo je to naučil," říká nový děkan PřF Jan Kříž

  V první březnový den roku 2019 byl do funkce děkana Přírodovědecké fakulty UHK jmenován Jan Kříž. Přečtěte si jeho první slova věnovaná kolegům a studentům PřF UHK.


  Vážené kolegyně, vážení kolegové, milé studentky a milí studenti Přírodovědecké fakulty, 

  1. března 2019 jsem byl jmenován do funkce děkana Přírodovědecké fakulty UHK. Chtěl bych Vás u této příležitosti všechny pozdravit a říci několik slov. 
  Přebírám fakultu, která ač nejmladší ze všech fakult UHK, už stihla urazit pořádný kus cesty. I na té další nás, doufám, čekají zajímavé a příjemné okamžiky. 

  Přeji si, aby naši studenti byli hrdí na svou fakultu, na to, co se zde naučili, i na to, kdo je to naučil. Chtěl bych proto fakultu posílit o nové vědecké pracovníky a vyučující – odborníky, kteří pomohou Vám, studentům, aby se vaše vzdělání stalo nejen Vaší profesí, ale aby Vás dovednosti získané na PřF provázely celým životem. Jedním z úkolů, který jsem si tedy uložil, je zatraktivnit naše studijní programy. Vás v tomto vnímám jako partnery. Přeci jen – bez studentů není univerzita! Do budoucna bych byl tedy rád, abyste se na chodu fakulty více podíleli, např. členstvím v Radě studijních programů, kde společně můžeme probrat, jak programy více přizpůsobit poptávce a nárokům trhu práce. Rád budu ovšem naslouchat i Vašim ostatním nápadům, jak vylepšit náš společný čas na PřF. 

  Ve své nové roli se těším na spolupráci nejen se studenty, ale i s Vámi, milé kolegyně a kolegové. V posledních dvou letech fakulta zaznamenala velké vědecké úspěchy, ať už publikační, nebo v oblasti získaných projektů základního i aplikovaného výzkumu. Máme tak skvěle nastartováno a z PřF se díky Vaší práci již stává respektovaná vědecká instituce. Budu rád, když tento trend udržíme, a přeji nám všem, aby věda, kterou děláme, nezůstala jen v šuplíku. 


  Jan Kříž
  děkan Přírodovědecké fakulty UHK


   

  Čtěte více:

  V čele Přírodovědecké fakulty UHK stojí nově děkan Jan Kříž - tisková zpráva

  Přírodovědecká fakulta UHK volila nového děkana. Stal se jím fyzik Jan Kříž • Více z Novinky

DSC08327 DSC08331 DSC08343 DSC08346

Naposledy upraveno: Vávrová Kristýna, 5.3.2019 18:52