08.11.2016

  S PřF za studiem až do Japonska

  Po mnohaleté spolupráci, která vznikla před téměř dvaceti lety mezi prof. Taksu Cheonem a prof. Petrem Šebou v matematické fyzice, nabízí japonská Kochi University of Technology studentům a akademikům PřF UHK (a nejen jim) studium a spolupráci v mnoha oblastech.

   V pátek 4. 11. 2016 byla podepsána smlouva, díky které se uskuteční nové výměnné studentské programy v přírodních vědách, ekonomii i managementu. Kochi University of Technology se nachází na ostrově Šikoku v prefektuře Kóči a představuje významné a špičkovými technologiemi a laboratořemi vybavené výzkumné pracoviště a je zároveň první japonskou univerzitou, která s UHK podepsala smlouvu o spolupráci. 

  Na poli výzkumném se kromě již fungujících kontaktů v matematické fyzice zájmy obou univerzit shodují např. v monitorování lesních porostů pomocí dronů, botanice či zpracování (nejen biomedicínských) dat.
  České studenty, kteří vyjedou na semestrální studium či pracovní stáž, čekají špičkově vybavené experimentální pracoviště (např. funkční magnetická rezonance, skenovací i transmisní elektronové mikroskopy, robotické centrum a další) a ochotní vyučující.
   
  Zprávu KUT si můžete přečíst zde

  Přístavní město Kóči, ve kterém sídíí naše partnerská univerzita, je významným obchodním a průmyslovým centrem
  Přístavní město Kóči, ve kterém sídíí naše partnerská univerzita, je významným obchodním a průmyslovým centrem

    • Více z Novinky

IMG_7457 IMG_7475 Hlavni-budova-Kochi-University-of-Technology-uiverzita-sidli-v-modernim-campusu-uprostred-nadherne-p IMG_7460 IMG_7448 Prorektor-Jan-Kriz-si-nechava-vysvetlit-vyzkumne-postupy-v-nanotechnologicke-laboratori

Naposledy upraveno: Vávrová Kristýna, 8.11.2016 14:2