02.10.2017

  Studenti PřF vyjedou k nejbližším sousedům i do exotických zemí

  Vedení PřF a UHK podepsalo několik nových zahraničních smluv, které umožní studentům absolvovat část studia na zahraničních univerzitách.

  Nejbližší z nových destinací je Katolícka univerzita v Ružomberku, u našich sousedů na Slovensku, na kterou mohou vyjet studenti fyziky, biologie, chemie, matematiky, informatiky a komunikačních technologií.

  O něco dále, v severní části Itálie, leží na svazích Alp University of Trento. V této instituci, jedné z nejlepších italských vysokých škol, kde se provádí špičkový výzkum, budou studovat v angličtině studenti a vyučující PřF v oboru matematika.

  Nejexotičtější zemí z nově podespaných smluv je Kolumbie. Bilaterální smlouvu podepsal rektor UHK Kamil Kuča s rektory Universidad de Antioquia v Medellínu a smlouvu o spolupráci v rámci programu Erasmus s ORI - Javeriana Cali Internacional v Cali. Universidad de Antioquia je se svými 45 tisíci studenty nejstarší veřejnou kolumbijskou univerzitou a nabízí široké spektrum oborů. Naopak výrazně menší a soukromá calijská pobočka jezuitské pontifikální univerzity ve svém nádherném moderním campusu umožní studium ve vybraných oborech pro naše studenty FIM, FF a PřF. Obě univerzity náleží k nejlepším v Kolumbii i Latinské Americe podle mezinárodních žebříčků.


  Studenti PřF UHK mohou na svůj výjezd obdržet nejen stipendium Eramus + nebo bilaterálních smluv, ale i stipendium pro mobility studentů.
   

  Veškeré informace o možnostech výjezdů do zahraničí najdete na těchto stránkách PřF • Více z Novinky

Naposledy upraveno: Vávrová Kristýna, 2.10.2017 10:23