30.03.2017

  Přednáška - Československý parlament na prahu Pražského jara

  Přednáška doc. PhDr. Ondřeje Felcmana, CSc. s názvem ČESKOSLOVENSKÝ PARLAMENT NA PRAHU PRAŽSKÉHO JARA se konala ve čtvrtek 30. března 2017 od 15:30 hod. v Mediální studovně. Akce proběhla v rámci spolupráce Univerzitní knihovny UHK a Historického ústavu FF UHK.

  Zveme Vás na přednášku historika Ondřeje Felcmana „Československý parlament na prahu Pražského jara

     Pokud se zajímáte o klíčové události novodobých českých a československých dějin, tak právě Vám je určena přednáška doc. PhDr. Ondřeje Felcmana, CSc., který se dlouhodobě zabývá problematikou stěžejních  společensko – politických procesů v bývalé  ČSSR.  Jeho přednáška se uskuteční ve čtvrtek 30. března od 15:30 hodin v Mediální studovně Univerzitní knihovny Univerzity Hradec Králové.
       Přednáška se zabývá činností zákonodárného sboru v komunistickém Československu. Působení Národního shromáždění představí jednak v liberalizačním období 60. let, jednak v měsících Pražského jara 1968. Odhalí příčiny i podoby dynamických změn uvnitř zákonodárného sboru v počátcích polednového období, seznámí s činností Národního shromáždění v klíčových měsících realizace československé reformy na jaře a v létě roku 1968 a připomene atmosféru odvahy a vzdoru během srpnové okupace i podvolení se krokům pozvolné normalizace v podzimních měsících roku 1968. Téma vychází z publikované monografie téhož autora a i když se nedočkalo dosud soustavné pozornosti historiků, jsme přesvědčeni o tom, že Vás zaujme.


                                                                     Za pořadatelský tým
                                                         
                                                                    PhDr. Marie Otavová
                                                                    ředitelka UK UHK
   


prednaska-2017-Felcman

Naposledy upraveno: Šicová Petra, 31.3.2017 8:32