Čím žijeme7. 5. 2019

Na Mistrovství světa v hodu papírovou vlaštovkou poletí student UHK

Z kvalifikačního kola pořádaného 9. dubna 2019 v Objektu společné výuky UHK se proházel až na Mistrovství světa v hodu papírovou vlaštovkou v rakouském Salzburgu. Řeč je o Antonínu Kolářovi, který tak nebude hrdě reprezentovat jen Českou republiku, ale jako student UHK i naši univerzitu.


18. 4. 2019

Polská velvyslankyně na UHK

Na Univerzitě Hradec Králové pokračujeme v setkávání s představiteli diplomatického sboru v České republice. V minulém týdnu jsme proto přivítali polskou velvyslankyni Barbaru Ćwioro.


10. 4. 2019

Rada České televize jednala na UHK

Generální ředitel České televize Petr Dvořák, členové Rady České televize a zástupci vedení Univerzity Hradec Králové – ti všichni zasedli u jednoho stolu, aby společně diskutovali spolupráci mezi českými vysokými školami a právě Českou televizí.


2. 4. 2019

Hasiče Pardubického kraje nově povede absolvent UHK Aleš Černohorský

Není to tak dávno, co jsme informovali o tom, že novým policejním prezidentem ČR se stal absolvent UHK plk. Mgr. Jan Švejdar. To ale není jediný absolvent v čele českých složek Integrovaného záchranného systému. V pondělí 1. dubna byl totiž do funkce ředitele Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje jmenován plk. Mgr. Aleš Černohorský, absolvent UHK z roku 2004.


24. 3. 2019

Natáčení pořadu ČT "Na Zastávce" na UHK

Zveme Vás na natáčení pořadu České televize "Na Zastávce", které proběhne v pondělí 25. března v budově Přírodovědecké fakulty UHK, a to od 18:00. Všichni jste srdečně zváni!


12. 3. 2019

V roce 2019 řeší vědci a vědkyně z UHK hned 8 nových projektů GA ČR

I rok 2019 je pro Univerzitu Hradec Králové ve vztahu k výsledkům soutěže projektů Grantové agentury ČR (GA ČR) velmi štědrý. Vědci a vědkyně z naší univerzity uspěli se svými výzkumnými záměry hned osmkrát. V šesti případech je Univerzita Hradec Králové hlavní řešitel, ve dvou případech jde o projekty v režimu spoluřešitelské. Podpora byla udělena standardním a jednomu juniorskému grantovému projektu.


12. 3. 2019

Počet studentů v mobilitních programech UHK neustále stoupá

Ministerstvo školství zveřejnilo na svých stránkách novou statistiku, která hodnotí české veřejné vysoké školy vzhledem k výjezdům českých studentů do zahraničí a naopak také podle příjezdů zahraničních studentů na tuzemské univerzity. V obou případech se pak Univerzita Hradec Králové umístila v první desítce hodnocených škol.


8. 3. 2019

Univerzita Hradec Králové dál rozvíjí spolupráci v Arménii

Rektor UHK Kamil Kuča dnes přivítal guvernéra arménské provincie Tavuš, kterým byl tento rok nově jmenován Hayk Chobanyan. A není náhoda, že šlo právě o arménskou návštěvu. Univerzita Hradec Králové totiž už několik let s arménskými vysokými školami jedná a buduje dlouhodobou spolupráci.


28. 2. 2019

Senátor Jiří Drahoš hostem UHK

Univerzitu Hradec Králové navštívil poslední únorový den senátor Senátu PČR Jiří Drahoš a je třeba říct, že k UHK má hned z několika důvodů velmi blízko.


18. 2. 2019

Jak archiváři v zimním semestru 2018 nelenili

Jelikož jsme se už nemohli dočkat nového semestru, zkrátili jsme si to dlouhé čekání exkurzí ještě před začátkem zimního semestru. Ve dnech 14. a 15. září 2018 jsme se společně s kolegy z Pražské studentské sekce ČAS vydali poznávat královské horní město Kutnou Horu.


15. 2. 2019

Ochrana osobních údajů na Univerzitě Hradec Králové

Minulý rok v květnu vstoupilo v účinnost nařízení Evropského parlamentu a Rady EU č.2016/679 ze dne 27. 4. 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů), neboli zkráceně GDPR.


14. 2. 2019

Od ledna 2019 má UHK nově k dispozici plnou verzi analytického nástroje InCites

Ten na základě citací publikací indexovaných ve Web of Science provádí analýzy vědeckých výsledků na institucionálních, oborových a světových úrovních. Umožňuje tak pokročilé analýzy publikačních aktivit a dopadu výzkumné práce na úrovni jednotlivců, týmů, pracovišť, institucí a jednotlivých oborů.


29. 1. 2019

Královéhradečtí vysokoškoláci si společně připomněli výročí 50 let od činu Jana Palacha

Přes 200 lidí se v pátek 25. ledna 2019 sešlo na Velkém náměstí v Hradci Králové před budovou bývalé radnice, aby si společně připomněli čin upálení Jana Palacha a jeho pohřeb z roku 1969. Právě před 50 lety totiž studenti Pedagogické fakulty (dnešní UHK) a Lékařské fakulty v Hradci Králové zorganizovali veřejnou tryznu za Jana Palacha. 25. ledna 2019 se pak všichni královéhradečtí vysokoškoláci opět sjednotili, aby tento pietní akt a smuteční pochod z Hradce Králové zrekonstruovali.


10. 1. 2019

Univerzita Hradec Králové zaznamenala úspěch na poli udržitelnosti

Jako „zelená“ by se dala označit Univerzita Hradec Králové, a to na základě nejaktuálnějšího mezinárodního rankingu udržitelnosti, který od roku 2010 připravuje nejprestižnější indonéská univerzita Universitas Indonesia. Do UI GreenMetric World University Ranking se Univerzita Hradec Králové zapojila už podruhé a zaznamenala veliký úspěch v konkurenci stovek vysokých škol z celého světa.


3. 1. 2019

Novým policejním prezidentem je absolvent Univerzity Hradec Králové

Univerzita Hradec Králové se může právem chlubit mnoha významnými absolventy. Mezi ty patří např. český velvyslanec v Zambii Radek Rubeš, kancléř Poslanecké sněmovny PČR Jan Morávek nebo třeba ředitel Českého rozhlasu v Pardubicích a v Hradci Králové Jiří Kánský. Nově řady velmi úspěšných absolventů UHK rozšiřuje plk. Mgr. Jan Švejdar, nový český policejní prezident.


27. 12. 2018

Uzavření pokladny rektorátu

Vážení kolegové ve dnech 27. – 31. prosince 2019 bude hlavní pokladna rektorátu uzavřena. Děkujeme za pochopení.


12. 12. 2018

Univerzitní osmičky: Kouř

Celovečerní film režiséra Tomáše Vorla z roku 1991 s podtitulem Muzikál totalitního věku se zaměřuje na souboj generací v 80. letech 20. století, konzervativní starší a mladou pokrokovou, která je zastoupena hlavním hrdinou inženýrem Mirkem. Ve filmu zazní netradiční písně a často veršované dialogy, dochází k prolínání reality s fantazií, absurdity se skutečností. Na scénáři Tomáš Vorel spolupracoval s Lumírem Tučkem z Recitační skupiny Vpřed.


5. 12. 2018

Univerzitní osmičky: The Crisis

Americký dokument z roku 1939, který má v podtitulu uvedeno film o nacismu, zachycuje situaci ve střední Evropě a Československu roku 1938. Film ukazuje stupňující se tlak Německa a sudetských Němců na Československo. Film měl premiéru v New Yorku 13. března 1939, dva dny před vznikem Protektorátu Čechy a Morava.


21. 11. 2018

Univerzitní osmičky: Nebeští jezdci

Film Jindřicha Poláka zachycuje osudy mezinárodní posádky bombardovacího letounu Wellington za 2. světové války v jedné letce RAF v Anglii, skutečné historické události umístěné do fiktivní mezinárodní posádky letounu 276. Bombardovací perutě.


7. 11. 2018

Farářův konec

Černobílý film Evalda Schorma na námět Josefa Škvoreckého přináší příběh kostelníka v podání Vlastimila Brodského, který jako falešné kněz pomáhá občanům vesnice v 50. letech 20. století.


15. 10. 2018

JE Daniel Meron navštívil UHK

Univerzitu Hradec Králové dnes navštívila Jeho Excelence Daniel Meron, velvyslanec Izraele v České republice.


2. 10. 2018

Knižní veletrh

Na veletrhu se představí vydavatelé české i zahraniční odborné literatury. Seznámíte se s projektem „Nejkrásnější české knihy roku 2017“, jejímž garantem je Památník národního písemnictví. Součástí akce je setkání se scénáristkou filmu Marie Terezie Mirkou Zlatníkovou, proběhnou křty publikací vydaných na půdě UHK, jsou připraveny přednášky, výstavy, workshopy a další program. Veletrh je nejen příležitostí k poctě knize, navázání kontaktů, ale také k získání publikací za mimořádné ceny.


18. 9. 2018

Výpadek elektřiny

Informujeme o dvou plánovaných výpadcích elektřiny na budovách A (OSV) a R. Aktualizováno 18.9. 15:30.


7. 9. 2018

Špička světového výzkumu Alzheimerovy choroby se setká v Hradci Králové

Každé dva až tři roky se konají mezinárodní setkání vědců, zabývajících se enzymy cholinesteráza a paraoxonáza, významnými v boji s Alzeheimerovou nemocí i na poli výzkumu antidot otrav nervově paralytickými látkami, jež jsou významnou skupinou bojových chemických látek. Letos poprvé bude tuto konferenci hostit vědecké pracoviště v České republice.


3. 9. 2018

Vyhlášení soutěže Gama

Univerzita Hradec Králové vyhlašuje interní soutěž o podporu projektů pro ověření výzkumných a vývojových výsledků tzv. Proof of Concept aktivity.


1. 8. 2018

Výzva rektora k obsazování okrskových volebních komisí

Vážené studentky a vážení studenti Univerzity Hradec Králové, obracím se na Vás tímto, abych Vás vyzval k ucházení se o členství v okrskových volebních komisích při nadcházejících komunálních volbách (na některých místech ČR i senátních), které u nás proběhnou ve dnech 5. – 6. října 2018.


1. 7. 2018

Změna pokladních hodin

Pokladní hodiny na hlavní pokladně rektorátu budou v období od 2. 7. do 31. 8. 2018 pouze každé pondělí od 8:00 do 12:00 hod.


26. 6. 2018

„Wintonovo dítě“ Hana Kleinerová navštívila Univerzitu Hradec Králové

Vedení Univerzity Hradec Králové a zástupci univerzitních součástí v pondělí 25. června 2018 přivítali velmi vzácnou návštěvu. Do Hradce Králové, kde strávila dětství a vyrůstala, se alespoň krátce vrátila paní Hana Kleinerová, která je jednou z 669 židovských dětí, jež před smrtí zachránil Nicholas Winton.


25. 6. 2018

Nová GSM brána

Pro hovory do a z mobilních veřejných sítí byla na číslech 777 484 232 a 777 484 233 instalována nová GSM brána.


1. 6. 2018

Univerzita Hradec Králové se stala součástí akademické sítě BSEMAN

UHK se slavnostním podpisem memoranda s dalšími téměř 60 univerzitami od Izraele přes Palestinu, Libanon, Řecko, Turecko, Bulharsko, Arménii a řadu dalších zemí až po Kazachstán zapojila do nově utvářené sítě černomořských a východně středomořských univerzit BSEMAN.


26. 4. 2018

Akademik Run 2018 – Pohár rektora putuje po roční pauze opět na FIM

Třetí ročník závodu Akademik Run 2018 u příležitosti Rektorského sportovního dne se na Univerzitě Hradec Králové nesl v rekordním duchu. Přihlásil se totiž zatím nejvyšší počet běžkyň a běžců - 401. Na trasy 2,2 km a 5 km pak vyběhlo 332 závodníků ze čtyř fakult UHK, Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně a Lékařské a Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové.


23. 3. 2018

Vědci z UHK opět zabodovali v mezinárodní scéně

Ve vysoké konkurenci 22 speciálních sekcí mezinárodní konference ACIIDS 2018 uspěli ve Vietnamu i vědci z Univerzity Hradec Králové. Prvního ocenění se dostalo našim výzkumníkům již v roce 2015, kdy výzkumný tým v jiném složení zabodoval poprvé a pro UHK získal svou první Best Special Session Award v oblasti Cloud Computing.


23. 3. 2018

UHK na V4 International Talent Conference

Prorektor UHK, doc. RNDr. Jan Kříž, Ph.D., se zúčastnil konference V4 International Talent Conference pořádané v prostorech maďarského parlamentu v Budapešti jako člen delegace MŠMT vedené náměstkem ministra Karlem Kovářem.


9. 3. 2018

UHK ocenila mladé talenty na Festivalu vědy a techniky

Představitelé naší univerzity dnes ocenili nejzajímavější projekty žáků a studentů českých základních a středních škol. Mladí vědci si z rukou pana prorektora Jana Kříže, děkana Přírodovědecké fakulty Pavla Trojovského, děkana Fakulty informatiky a managementu Josefa Hynka, proděkanky Pedagogické fakulty Nelly Mlsové a vedoucí Katedry filozofie a společenských věd FF UHK Marie Hrdé odnesli finanční poukazy a čestná uznání.


2. 3. 2018

Univerzita Hradec Králové hledá nové postdoktorandy!

Univerzita Hradec Králové (UHK) vypisuje soutěž na obsazení postdoktorandských pozic s cílem posílit stávající vědecko-výzkumné týmy na UHK a rozšířit výzkum univerzity o nové pracovní skupiny. Termín pro podávání přihlášek je 15. 3. 2018. Neváhejte a staňte se součástí výzkumného týmu mladé a dynamické vysoké školy v srdci Evropy a České republiky!


20. 2. 2018

Aplikace pro sběr dat k GDPR

Oddělení CIT UHK připravilo přehlednou aplikaci pro sběr dat a správu agend k nařízení GDPR.


6. 2. 2018

Fondy Univerzitní knihovny obohatil o publikace ze světa dinosaurů absolvent Univerzity Hradec Králové

Významnou událostí začátku roku 2018 se pro Univerzitní knihovnu UHK stalo osobní setkání s bývalým studentem Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové, panem Mgr. Vladimírem Sochou, který získal vysokoškolské vzdělání v oblasti přírodních věd a historie na Univerzitě Hradec Králové, ke které se stále rád hlásí. Později se specializoval na oblast paleontologie, archeologie a geologie a nejstěžejnějším předmětem jeho odborného zájmu se stala problematika dinosaurů.


2. 2. 2018

V první soutěži nového programu TA ČR získala UHK hned tři projekty

Technologická agentura České republiky (TA ČR) vyhlásila výsledky vůbec první veřejné soutěže programu Éta. Zvláštností celého projektu je fakt, že jde o první program TA ČRu, který je zaměřený na podporu aplikovaného společenskovědního a humanitního výzkumu, experimentálního vývoje a na inovace. Vědci z Univerzity Hradec Králové získali k řešení hned 3 projekty jako hlavní řešitelé, jeden pak v pozici partnera projektu.


23. 1. 2018

UHK na evropském veletrhu vysokých škol Gaudeamus 2018

Úderem dnešní deváté hodiny dopolední startuje na pražském výstavišti v Letňanech Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus 2018, na kterém samozřejmě nechybí ani zástupci Univerzity Hradec Králové. Přehlídka tu potrvá až do čtvrtečního odpoledne.


6. 12. 2017

Ode dneška známe nejúspěšnější vědce UHK

Univerzita Hradec Králové dnes společně se svým generálním partnerem Českou spořitelnou, a. s. ocenila akademické pracovníky, kteří v uplynulém období dosáhli nejlepších výsledků v mimořádné vědecko-výzkumné a publikační činnosti, a přispěli tak k vědecké prestiži univerzity.


6. 11. 2017

Vědecké projekty Univerzity Hradec Králové slaví úspěch!

Univerzita Hradec Králové získala ve veřejné celostátní soutěži na podporu aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje EPSILON finanční podporu 12 886 120,- Kč od Technické agentury České republiky (TAČR) na šest výzkumných projektů ze sedmi, které přihlásila. Celkový rozpočet na šest úspěšných projektů činí 13 265 488,- Kč.


10. 10. 2017

20 let Objektu společné výuky

Dne 10. října 2017 si připomínáme přesně 20 let, kdy byla slavnostně otevřena první budova univerzitního areálu Na Soutoku, která hrdě doplňuje novodobou tvář města Hradce Králové a svojí podobou navazuje na Gočárův architektonický odkaz.


9. 10. 2017

Job Shadowing VŠPJ na UHK

V rámci projektu CRP - PPP!!! navštívili naši univerzitu kolegové z Vysoké školy polytechnické Jihlava.


25. 8. 2017

Elektronická verze Průvodce prváka po UHK

Nechceš čekat na zápis, kde obdržíš Průvodce prváka po UHK v papírové formě? Nebo už máš zápis za sebou, ale stejně dáváš přednost PDFku před staromódním papírem? V tom případě neváhej a stáhni si tuto mimořádně užitečnou brožuru v elektronické verzi.


31. 7. 2017

Do inkubačního programu Technologického centra Hradec Králové vstoupilo šest nových projektů

Hradec Králové 25. 7. 2017: Podnikatelský inkubátor Vyklubejtese.cz, který poskytuje TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové (TC HK), přivítá šest nových projektů. Žadatele z řad začínajících podnikatelů hodnotila na konci června speciální komise, která detailně posuzovala jednotlivé záměry a vyslechla i živé prezentace všech zájemců. V rámci inkubačního programu mohly projekty žádat o finanční podporu ve výši 20 000 Kč nebo o dotaci na pronájem prostor.


20. 7. 2017

Odstávka IS/STAG

V týdnu od 31.7. do 6.8. 2017 bude odstávka IS/STAG z důvodu upgradu databáze.


3. 7. 2017

2. kolo přijímacích zkoušek se blíží

Neváhejte a pošlete přihlášku do 2. kola přijímacích zkoušek na Univerzitě Hradec Králové. Podrobnější informace o podání přihlášky a studijních oborech, kterých se 2. kolo přijímacích zkoušek týká najdete níže...


30. 6. 2017

Spolupráce UHK s KRNAPEM nadále úspěšně pokračuje

Zástupci Univerzity Hradec Králové se třetí červnový týden sešli ve Vrchlabí s vedoucími členy KRNAPu. Obě strany se dohodly na pokračování vzájemné spolupráce, která se dosud týkala především zpracovávání závěrečných prací studentů Přírodovědecké fakulty a Fakulty informatiky a managementu UHK.


30. 6. 2017

Letní škola Univerzity Hradec Králové pro zahraniční studenty

Naši studenti mají sice už prázdniny, těm zahraničním ale výuka naopak začíná. Univerzita Hradec Králové hostí v těchto dnech v rámci letní školy studenty z nejrůznějších koutů světa. Podrobnosti o letních školách jednotlivých fakult najdete níže...


22. 6. 2017

Job Shadowing ČZU na UHK

V rámci projektu CRP - PPP!!! nás navštívili kolegové z České zemědělské univerzity Prahy.


15. 6. 2017

Univerzita Hradec Králové uspěla na Veletrhu vědy v Praze

Ve dnech 8. – 10. 6. 2017 proběhl na pražském výstavišti v Letňanech 3. ročník Veletrhu vědy, který pořádá Akademie věd ČR. V rámci této největší populárně-naučné akce se letos poprvé prezentovala také naše univerzita ve spolupráci s Centrem transferu biomedicínských technologií.


11. 6. 2017

Děti zažijí Chytré léto s Filozofickou fakultou UHK

Letos poprvé se na akademické půdě Univerzity Hradec Králové uskuteční příměstský tábor. Chytré léto s FFildou si děti užijí od 21. do 25. srpna. Závěr prázdnin jim tak může zpestřit zábavný program zaměřený na společenské vědy a historii.


9. 6. 2017

Na festival za studenty UHK!

Osmadvacátý ročník Mezinárodního hudebního festivalu nabízí i letos zajímavé zážitky.


7. 6. 2017

První objevy na D11

Žně mají archeologové na trase dálnice D11. Za pár týdnů odhalili řadu unikátních nálezů. Gratulujeme a těšíme se na další objevy!


31. 5. 2017

Na D11 nastoupili vědci i z UHK

Na místě plánovaného pokračování dálnice D11 u Hradce Králové učinili archeologové první nálezy – základy domů z mladší doby kamenné, ale i úlomky keramiky. Povinný výzkum na trase do Jaroměře začal v dubnu a potrvá rok.


29. 5. 2017

Hrajeme si hlavou - pozorování hvězd na UHK

Hradec Králové – Léto letos tradičně začíná 21. června, a to v 6.24 hodin středoevropského letního času. Slunce je nad obratníkem Raka a v poledne u nás také nejvýš nad obzorem.


24. 5. 2017

Novým vedoucím Kanceláře PS bude absolvent UHK!

Na návrh předsedy Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka dnes organizační výbor Sněmovny schválil do funkce vedoucího Kanceláře Poslanecké sněmovny Mgr. Jana Morávka. Od 1. července 2017 nahradí v této funkci Ing. Petra Kynštetra, který odchází na vlastní žádost.


24. 5. 2017

Po Přírodovědě basketbalová hala

Hradec Králové = město basketbalu? Jistě, nyní to s pořadatelstvím mistrovství Evropy platí dvojnásob. Jenže v celém městě schází sportovní hala s důstojným zázemím a nejméně tisícovkou míst v hledišti. A chybět bude ještě roky.


16. 5. 2017

Poradenské centrum UHK – máme ho a je tu pro Vás

Zkouškové období je předvojem odpočinku a letních dnů zalitých sluncem, které nás naplní novou energií. Před tímto idylickým obdobím však všichni studenti čelí ohromnému tlaku a stresu. Pokud máte jakýkoli problém, jakoukoli obavu, prosím, nebojte se obrátit na naše poradenské centrum na Univerzitě Hradec Králové, které se nachází v budově A - místnost 2452 (od hlavního vchodu po pravé straně).


16. 5. 2017

UHK spolupořadatelem festivalu

Mezinárodní hudební festival Letohrad 2017 nabídne od 3. do 11. června více než sto interpretů. Letohrad – V pořadí osmadvacátý Mezinárodní hudební festival Letohrad 2017 (MHF) odstartuje koncertem se světoznámou houslistkou Gabrielou Demeterovou.


16. 5. 2017

Nová kniha Dějiny Hradce Králové

doc. Petr GRULICH z Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové a jeho nová kniha byli hostem Dobrého rána na Českém rozhlase.


11. 5. 2017

První ročník konference zaměřené na výzkum a inovace proběhl ve čtvrtek 11.5. 2017 v Hradci Králové

Fórum, jako výroční konferenci v rámci projektu Smart akcelerátor Královéhradeckého kraje, zorganizoval Královéhradecký kraj a Centrum investic, rozvoje a inovací ve spolupráci s Regionální pobočkou agentury CzechInvest. Záštitu nad celou akcí převzal hejtman Královéhradeckého kraje pan PhDr. Jiří Štěpán, Ph.D. Akci navštívilo více než 70 účastníků.


9. 5. 2017

Festival filmů o udržitelnosti života na Zemi poprvé v Hradci Králové

Den plný aktivit pro děti a dospělé a promítání oceněných dokumentárních filmů přiváží 12. května na Univerzitu Hradce Králové mezinárodní filmový festival Ekotopfilm. Na návštěvníky čeká inspirativní přednáška Životní restart Centra andragogiky o tom, jak se nebát udělat životní změnu a beseda Jana Mühlfeita Odemykání dětského potenciálu. Veškerý program festivalu je zdarma.


3. 5. 2017

Ministryně Kateřina Valachová zavítala na UHK

Zcela zaplněná zasedací místnost rektorátu Univerzity Hradec Králové čekala v úterý odpoledne na diskuzi s ministryní školství, mládeže a tělovýchovy Kateřinou Valachovou. Na univerzitní půdu přivedl paní ministryni hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán. Více než hodinové besedy se zúčastnili zástupci vedení univerzity a její studenti.


21. 4. 2017

Speciální nabídka České spořitelny pro zaměstnance UHK

Finančním partnerem Univerzity Hradec Králové je Česká spořitelna a.s., která nabízí zaměstnancům univerzity benefity jednak v oblasti vedení běžného účtu, zvýhodněných hypotečních úvěrů a půjček, a osobního bankovnictví.


20. 4. 2017

Budova S splňuje požadavky pro bezbariérovost

Nová budova Přírodovědecké fakulty, která je součástí kampusu Na Soutoku, již plně splňuje normy vyhlášky zabezpečující bezbariérové užívání staveb (vyhláška č. 398/2009 Sb.). Studentům, ale i dalším osobám s pohybovým, zrakovým a sluchovým postižením, maminkám s kočárkem i seniorům, je tak umožněn bezpečný přístup a samostatný a plynulý pohyb po budově.


19. 4. 2017

KRUK pomáhá studentům UHK získat praxi i finanční vzdělání

Společnost KRUK Česká a Slovenská (KRUK) prohlubuje spolupráci s Univerzitou Hradec Králové. Kromě praxí či stáží pro studenty organizuje ve spolupráci s vedením Univerzity přednášky, které pomáhají studentům rozšířit obzor ve finanční gramotnosti a zároveň přibližují oblast inkasa pohledávek.


7. 4. 2017

Rektorský sportovní den

Studenti a zaměstnanci Univerzity Hradec Králové, pozor! Rektorský sportovní den se blíží!


6. 3. 2017

Zachraň zvíře aplikací

V pondělí 6. 3. se spustila první mobilní aplikace pro OS Android, díky které bude možné na území České republiky zachránit více volně žijících zvířat, a která usnadní tento proces jak veřejnosti, tak složkám integrovaného systému a záchranným stanicím.


26. 1. 2017

UHK se účastnila veletrhu GAUDEAMUS PRAHA 2017

Univerzita Hradec Králové patřila mezi 191 univerzit, vysokých škol, fakult a dalších vzdělávacích institucí, které se prezentovaly na Evropském veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Praha 2017. Jubilejní X. ročník této akce se konal ve dnech 25. - 26. 1. na výstavišti PVA Expo Praha – Letňany.


9. 1. 2017

Česká spořitelna ocenila nejúspěšnější vědce UHK

Univerzita Hradec Králové společně se svým generálním partnerem Českou spořitelnou, a. s. ocenila akademické pracovníky, kteří v uplynulém období dosáhli nejlepších výsledků v publikační činnosti a přispěli k vědecké prestiži univerzity.


5. 1. 2017

Druhý běh kurzu „Jak zvládnout studium s poruchami učení?“ je úspěšně za námi

V posledním čtvrtletí předešlého roku proběhl druhý ročník kurzu „Jak zvládnout studium s poruchami učení?“ pořádaný Střediskem Augustin. Kurzu se zúčastnilo 9 studentů s různými typy specifických poruch učení (SPU), kteří se díky jeho absolvování seznámili s technikami zacílenými na rozvoj učebních strategií a lepší kompenzaci obtíží souvisejících se SPU.


7. 12. 2016

Ostrá řež na ledě a skvělí fanoušci!

Pohár zůstal v Pardubicích, gratulujeme a děkujeme všem hráčům za sportovní zážitek! Výsledek třetího hokejového meziuniverzitního derby potěšil v podvečer na Mikuláše pardubické fanoušky.


23. 11. 2016

Vstupenky na třetí univerzitní derby již v prodeji

Letos na Mikuláše se již po třetí střetnou hokejové výběry Univerzity Pardubice a Univerzity Hradec Králové. První dvě utkání vyhrála UHK. Přijďte 6. prosince do Tipsport areny Pardubice podpořit a vyhecovat náš univerzitní výběr k třetímu vítězství!


18. 11. 2016

Společenský večer Univerzity Hradec Králové 2016

V polovině listopadu si většina vysokých škol připomíná události let 1939 a 1989. Vzhledem k tomu, že královéhradecké Kongresové centrum Aldis bylo v úterý 15. listopadu zcela zaplněné, ani Univerzita Hradec Králové není v tomto výjimkou.


14. 11. 2016

Vznikl manuál podpory studentů s psychickým onemocněním

Poruchy osobnosti, neurotické poruchy, afektivní poruchy – i studenti s psychickým onemocněním jsou jednou z cílových skupin, kterým je na vysoké škole poskytována odpovídající podpora. Na naší univerzitě ji v rámci studia zajišťuje Středisko Augustin. Právě pracovníci střediska se podíleli na vytvoření Manuálu podpory studentům s psychickým onemocněním na vysoké škole vzniklém v rámci Asociace poskytovatelů služeb studentům se specifickými potřebami na vysokých školách (AP3SP).


10. 11. 2016

Přednáška historika Ondřeje Felcmana Československý parlament na prahu Pražského jara

Pokud se zajímáte o klíčové události novodobých českých a československých dějin, tak právě Vám je určena přednáška doc. PhDr. Ondřeje Felcmana, CSc., který se dlouhodobě zabývá problematikou stěžejních společensko–politických procesů v bývalé ČSSR. Jeho přednáška se uskuteční ve středu 23. listopadu od 16 hodin v Mediální studovně Univerzitní knihovny Univerzity Hradec Králové.


26. 10. 2016

Středisko Augustin hostilo kolegy z Paříže

V týdnu od 24. 10. navštívila Středisko Augustin v rámci programu Erasmus kolegyně z centra Le service Accueil handicap, které zajišťuje podporu studentům se specifickými potřebami na univerzitě v Paříži (Universite Paris VIII).


21. 10. 2016

Nepozval všechny, nejedu

Stejně jako většina rektorů vysokých škol v České republice, vynechá oslavy 28. října na Hradě i rektor Univerzity Hradec Králové prof. Kamil Kuča, přestože pozvánku na slavnostní ceremoniál obdržel. Důvodem je fakt, že nejsou stejně jako v předcházejících letech pozváni všichni rektoři.


5. 10. 2016

Noc vědců přilákala rekordní počet návštěvníků

Rekordních 1800 návštěvníků využilo možnosti navštívit poslední zářijový pátek Univerzitu Hradec Králové, která je přilákala bohatým programem se šedesáti stanovišti na naučně - zábavnou akci Noc vědců.


13. 9. 2016

Navštivte knižní veletrh

Hlavním záměrem akce je zprostředkovat setkání návštěvníků s autory, vydavateli a distributory odborné i naučně populární literatury, poskytnout informace o novinkách jednotlivých oborů a podpořit přirozenou touhu po sebevzdělávání, která je klíčem k úspěchu v každé životní etapě a je nutným předpokladem pro profesní růst. Rovněž chceme představit ty, kteří se na vzniku knihy jako jednoho z nejgeniálnějších výtvorů lidstva podílejí.


27. 6. 2016

Středisko Augustin navštívili kolegové ze Slovenska

Středisko Augustin navštívili v rámci programu Erasmus+ kolegové z Katolícke univerzity v Ružomberku. Těší nás, že UHK může sdílet dobrou praxi a odborné znalosti v oblasti VŠ podpory studentů se specifickými potřebami.


19. 5. 2016

Kariérní web UHK v novém kabátě

Kariérní web, který pomáhá studentům a absolventům Univerzity Hradec Králové s uplatněním na trhu práce, se po roce fungování převlékl do nového kabátu. Má teď novou grafiku a vylepšené funkce.


18. 5. 2016

Augustin vyrazil sdílet zkušenosti za hranice

V rámci programu Erasmus+ navštívila vedoucí Střediska Augustin Mgr. Lucie Slezáková Misařová Centrum podpory študentov so špecifickými potrebami působící na Univerzitě Komenského v Bratislavě. Toto centrum, stejně jako Středisko Augustin na Univerzitě Hradec Králové (UHK), zajišťuje podporu studentům se zdravotním postižením studujícím na vysoké škole.


6. 5. 2016

Univerzita Hradec Králové spouští projekt Škola dotykem

Pedagogická fakulta Univerzity Hradec Králové (UHK) otevřela 5. května kompletně vybavenou tabletovou třídu, kde se studenti pedagogiky budou seznamovat s tím, jak v hodinách používat tablety a interaktivní tabule. Projekt pod názvem Škola dotykem UNIVERZITA byl realizován ve spolupráci s EDU LABem a firmou Samsung.


5. 5. 2016

Univerzita Hradec Králové přívítala návštěvu z Jižní Koreje

Zástupce prestižní Hanshin University (Jižní Korea) profesor Yi Kiho dnes přijel na návštěvu Univerzity Hradec Králové (UHK). Přátelská pracovní cesta jihokorejského akademika je pozitivní odpovědí na jednání královéhradeckého rektora prof. Josefa Hynka s univerzitami v Jižní Koreji, kterou navštívil v únoru s vládní delegací.


27. 4. 2016

Pozvánka na Rektorský sportovní den

Ve středu 27. dubna 2016 proběhne historicky první ročník Rektorského sportovního dne, jež je určen pro všechny studenty a pracovníky Univerzity Hradec Králové. Srdečně vás všechny zveme k účasti jako aktivní sportovce, diváky a fandy, anebo jako účastníky dílčích menších aktivit.


27. 4. 2016

UHK podpoří hendikepovaného sportovce

Univerzita Hradec Králové (UHK) se snaží plnit roli vzdělávacího a společenského centra regionu v mnoha rovinách. Proto v rámci Rektorského sportovního dne, který se bude konat ve středu 27. dubna 2016, proběhne i sbírka na podporu hradeckého hendikepovaného sportovce Tomáše Nevěčného.


8. 4. 2016

Inspirace pro studenty pardubického gymnázia

Divadelní skupina Inspirace složená ze studentů Katedry slavistiky Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové (UHK), excelovala před publikem složeným z žáků Gymnázia Mozartova v Pardubicích s představením v ruském jazyce.


8. 4. 2016

Letní škola interdisciplinárních studií se blíží

Univerzita Hradec Králové (UHK) získala grant, díky kterému může letos realizovat Letní školu interdisciplinárních studií. Partnery připravované Letní školy jsou Lillehammer University College a NTNU v Trondheimu.


4. 4. 2016

Hokejisté UHK vybojovali 2. místo na Akademickém mistrovství ČR

Ve dnech 29. 3. - 1. 4. 2016 se ve Slaném konalo Akademické mistrovství České republiky v ledním hokeji. Studenti Univerzity Hradec Králové vybojovali skvělé 2. místo, když ve finálovém zápase nestačili pouze na brněnskou Masarykovu univerzitu.


10. 2. 2016

První volba kandidáta na rektora dopadla patem

Ve středu 10. února 2016 vybíral Akademický senát Univerzity Hradec Králové (UHK) kandidáta na nového rektora, který by měl od nového akademického roku nahradit ve funkci současného nejvyššího představitele univerzity prof. Josefa Hynka. Nikdo ze tří navržených kandidátů však ani po dvou volebních kolech nezískal potřebnou většinu hlasů Akademického senátu. Proto se budou volby opakovat.


15. 1. 2016

Den otevřených dveří 2016

Na sedmnáct set zájemců o studium využilo možnosti blíže se seznámit s prostředím Univerzity Hradec Králové (UHK) při tradičním Dni otevřených dveří.


7. 1. 2016

Univerzita Hradec Králové zná jména kandidátů na nového rektora

Univerzitu Hradec Králové (UHK) čeká volba rektora na nové čtyřleté období. Členové akademické obce univerzity mohli odevzdávat své návrhy na kandidáty do včerejšího poledne. Krátce po dvanácté hodině si členové volební komise vyzvedli zapečetěné obálky, zkontrolovali, zda kandidáti vyhověli všem požadavkům a sestavili volební listinu.


14. 12. 2015

Česká spořitelna ocenila vědce UHK

V pondělí 14. prosince 2015 ocenila Univerzita Hradec Králové společně se svým generálním partnerem Českou spořitelnou ty akademické pracovníky, kteří v uplynulém období dosáhli nejlepších výsledků v publikační činnosti a přispěli k vědecké prestiži univerzity.


2. 12. 2015

Velvyslanec USA diskutoval se studenty

Velvyslanec Spojených států amerických v České republice Jeho Excelence Andrew H. Schapiro splnil svůj slib ze své lednové návštěvy hradeckého kraje a přijel na besedu s žáky Univerzity Hradec Králové (UHK).


26. 11. 2015

Univerzita Hradec Králové – pro Číňany jasná volba

Ve čtvrtek 26. listopadu 2015 přivítala Univerzita Hradec Králové delegaci představitelů vysokých škol a Státní vzdělávací zkušební autority z čínské provincie Zhejiang. Předmětem jednání bylo vzájemné sdílení zkušeností s přijímáním uchazečů o studium a hledání možné vzájemné spolupráce.


10. 11. 2015

Výsledky doplňovacích voleb do studentské komory AS UHK za PřF

Dne 10. listopadu 2015 ve 13.00 hodin byla za přítomnosti členů volební komise Akademického senátu Univerzity Hradec Králové (AS UHK) za Přírodovědeckou fakultu otevřena volební urna s hlasovacími lístky. V urně bylo nalezeno 111 platných volebních lístků, které rozhodly o novém zástupci studentů v Akademickém senátu UHK.


22. 10. 2015

Hokejový pohár zůstává v Hradci!

Pohár pro vítěze univerzitního derby mezi Univerzitou Hradec Králové (UHK) a Univerzitou Pardubice (UPce) zůstává i nadále v Hradci. Hokejový výběr studentů UHK porazil pardubický tým 5:4 po prodloužení a obhájili tak své vítězství z loňského utkání v Pardubicích, které položilo základ nové tradici.


20. 10. 2015

Univerzita ocenila zakladatele spolupráce s Tchaj-wanem

Přes dvě stovky královéhradeckých studentů na tchajwanských univerzitách, naopak největší skupina Tchajwanců studujících na českých univerzitách zapsaná v Hradci Králové, nadto dvě česko-tchajwanské svatby. To je výsledek dvanácti let spolupráce Univerzity Hradec Králové (UHK) nyní již s deseti univerzitami v Čínské republice Tchaj-wan. Za zásluhy o její mimořádný rozvoj převzal v úterý 20. října 2015 profesor Guor Rurng Shieh Medaili rektora Univerzity Hradec Králové.


9. 10. 2015

Středisko Augustin dopadlo v hodnocení na výbornou

Středisko Augustin, které poskytuje podporu studentům se specifickými potřebami (SP) na Univerzitě Hradec Králové (UHK), se rozhodlo změřit kvalitu svých služeb. Výzkumné šetření vedené prostřednictvím dotazníků přineslo důležité informace o činnosti střediska a zejména posouzení kvality poskytovaných služeb samotnými uživateli.


24. 9. 2015

Premiér Sobotka se seznámil se stavbou Přírodovědecké fakulty

Předseda české vlády Bohuslav Sobotka zavítal 24. září 2015 na Univerzitu Hradec Králové. V rámci svého přibližně hodinového programu se sešel s vedením univerzity a absolvoval exkurzi po stavbě Přírodovědecké fakulty v kampusu Na Soutoku.


12. 9. 2015

Open air koncerty ke Dni univerzity 2015

Hudební přehlídka kapel pořádaná 12. září 2015 v rámci Dne univerzity – Setkání absolventů a přátel Univerzity Hradec Králové se vydařila.


19. 6. 2015

Univerzita Hradec Králové hostila 7. ročník Festivalu sociální práce

V pátek 19. června 2015 proběhl v prostorách Univerzity Hradec Králové již sedmý ročník Festivalu sociálních služeb „Poznejme se navzájem“, jehož smyslem je zvýšit povědomí veřejnosti o poskytovaných sociálních a souvisejících službách v Hradci Králové.


5. 6. 2015

Ani jeden matematický talent nazmar

Ve dnech 5. až 6. června 2015 se na UHK konala konference "Ani jeden matematický talent nazmar", kterou pořádá pravidelně Jednota českých matematiků a fyziků.


21. 5. 2015

UHK má studijní materiály ve znakovém jazyce

Univerzita Hradec Králové (UHK) nadále zkvalitňuje studijní podmínky pro studenty se sluchovým postižením. Tentokrát se jedná o studijní materiály a webové stránky Střediska Augustin, které jsou přeloženy do českého znakového jazyka.


6. 5. 2015

Poklep základního kamene Přírodovědecké fakulty

Zástupci Univerzity Hradec Králové, Ministerstva školství a tělovýchovy, a stavební firmy GEMO Olomouc symbolicky poklepali základní kámen nově budovaného pavilonu Přírodovědecké fakulty při slavnostním ceremoniálu, který se odehrál 6. května 2015 ve 14 hodin v areálu kampusu univerzity Na Soutoku.


15. 4. 2015

Multi tělocvikářská

Historicky první sportovní MULTI TURNAJ smíšených družstev Univerzity Hradec Králové (UHK) ve volejbale, frisbee a penalt + hodů na koš se uskutečnil ve středu 15. dubna 2015 na venkovním hřišti ZŠ Štefcova.


25. 3. 2015

Zdeněk Svěrák získal čestný doktorát a medaili Univerzity Hradec Králové

Představitelé nejvýznamnějších českých vysokých škol se ve středu 25. března 2015 sešli na Univerzitě Hradec Králové, aby svou přítomností a vahou svých úřadů podpořili rozhodnutí jmenovat pana Zdeňka Svěráka čestným doktorem za zásluhy o rozvoj jazykové kultury naší společnosti. Návrh na udělení hodnosti doctor honoris causa české literatury podala Pedagogická fakulta a následně jej schválila vědecká rada univerzity.


11. 3. 2015

Kariérní web UHK je spuštěn!

Kariérní centrum Univerzity Hradec Králové (UHK), jehož snahou je zvyšovat úspěšnost absolventů naší univerzity na trhu práce, spustilo nový Kariérní web – kariera.uhk.cz. Cílem tohoto webového prostředí je propojovat studenty a absolventy UHK s praxí a pomoci jim tak nalézt zajímavé pracovní uplatnění či získat profesní zkušenosti.


2. 3. 2015

Stavba Přírodovědecké fakulty Univerzity Hradec Králové zahájena

Univerzita Hradec Králové (UHK) zahájila výstavbu budovy Přírodovědecké fakulty. V závěru ledna 2015 podepsal rektor univerzity Josef Hynek smlouvu s firmou Gemo Olomouc, která se stala vítězem soutěže o zhotovitele stavby. Převzetím staveniště 27. ledna 2015 začala plynout lhůta ke zhotovení díla, které má být završeno do konce září 2016.


1. 3. 2015

Děkan Přírodovědecké fakulty a ředitelka Ústavu sociální práce jmenováni do funkce

Na základě volby fakultním akademickým senátem se od 1. března 2015 ujal vedení Přírodovědecké fakulty na další čtyři roky její současný děkan docent Pavel Trojovský. Ve stejný den stanula v čele Ústavu sociální práce jeho nová ředitelka doktorka Zuzana Truhlářová, a to na tříleté období. Do funkce ředitelky univerzitního ústavu byla uvedena na doporučení komise ustavené rektorem k výběrovému řízení.


16. 2. 2015

Gusta oslavil třetí narozeniny

Studentský klub Gusta fungující při Středisku Augustin oslavil 16. února 2015 své tříleté působení festivalem GUSTA RE-START, aneb Gusta for People.


9. 12. 2014

Kulturní psycholožka z americké univerzity přednášela na UHK

Dr. Yulia Chenstova Dutton z Georgetown University přednášela ve dnech 9. a 10. prosince 2014 studentům oboru Transkulturní komunikace na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové na téma Jakým způsobem ovlivňuje kultura naše psychologické procesy.


31. 10. 2014

Hradecká „filda“ hostí experty na demokracii ze všech koutů světa

Korupce, klientelizmus, krize tradičních politických stran i vzestup populistických hnutí. Přestože Česká republika zanedlouho oslaví čtvrt století života v demokratickém režimu, výzvy a hrozby demokratickému vládnutí nejen v srdci Evropy, ale i v zemích tisíce kilometrů vzdálených jsou více než aktuální.


24. 10. 2014

Promoce 2014

Třetí a čtvrtý říjnový týden ovládl Univerzitu Hradec Králové slavnostní duch starobylých akademických rituálů. Studenti, kteří úspěšně zvládli studia, převzali při tradičních ceremoniálech – bakalářské sponzi a magisterské a doktorské promoci, své diplomy.


20. 10. 2014

Studentský klub Gusta slaví své druhé narozeniny

Studentský klub Gusta při středisku Poradenského centra Augustin se snaží o osvětu tématu vysokoškolských studentů se specifickými potřebami a v příštích dnech oslaví dva roky své existence.


10. 10. 2014

Hradecký Stonehenge

Vědci z Univerzity Hradec Králové učinili unikátní archeologický objev. U Plotišť nad Labem začali díky leteckým snímkům odkrývat stopy po pravěkém monumentálním rondelu, který s největší pravděpodobností sloužil jako společenské a duchovní centrum.


8. 10. 2014

Slavnostní mše k zahájení nového akademického roku

Slavnostní mše svatá k zahájení nového akademického roku se uskutečnila 8. října 2014 v kostele Nanebevzetí Panny Marie na Velkém náměstí v centru Hradce Králové. Mši celebroval biskup klálovehradecké diecéze Mons. Jan Vokál.


8. 10. 2014

UHK vs UPCE 6:3

Hokejový tým složený ze studentů Univerzity Hradec Králové ovládl první historické derby východočeských univerzit, když porazil mužstvo Univerzity Pardubice 6:3. Zápas se odehrál ve středu 8. října v pardubické ČEZ Areně pod patronací hokejové legendy Dominika Haška, pardubického rodáka a absolventa tehdejší Vysoké školy pedagogické v Hradci Králové.


26. 9. 2014

Noc vědců letos poprvé v Hradci!

Díky Univerzitě Hradec Králové zavítá do naší východočeské metropole celoevropská akce Noc vědců, na které se může každý návštěvník přesvědčit, že věda není žádná pokoutná alchymie, vědci nejsou jen podivíni v bílých pláštích a že věda samotná může být i zábavná. Akce proběhne 26. září 2014 od 18 do 24 hodin souběžně v budově společné výuky v univerzitním kampusu Na Soutoku a v budově Filozofické fakulty na náměstí Svobody.


24. 9. 2014

Ocenění vědci cenou České spořitelny

Ve středu 24. září 2014 ocenila Univerzita Hradec Králové společně se svým generálním partnerem Českou spořitelnou ty akademické pracovníky, kteří v uplynulém období dosáhli nejlepších výsledků v publikační činnosti a přispěli k vědecké prestiži univerzity.


15. 9. 2014

Na hradecké univerzitě se bude učit čínština

Dlouhodobá spolupráce mezi Univerzitou Hradec Králové a pěti předními vysokými školami na asijském Tchaj-wanu nese ovoce. Náměstkyně Ministerstva školství Čínské republiky Tchaj-wan paní Lucie S. Lin zde v úterý 16. září 2014 jednala o možnostech výuky čínštiny, jejíž přiměřené zvládnutí hradeckými studenty a akademickými pracovníky se jeví jako základní předpoklad pro rozšíření dosavadních kontaktů.


11. 8. 2014

Univerzita Hradec Králové se pustila do křížku s Alzheimerem

Do křížku s Alzheimerovou chorobou se pustili vědci z Přírodovědecké fakulty na Univerzitě Hradec Králové (UHK). Vyvíjí zde molekuly, které by mohly lidem s touto diagnózou zpomalit nástup nemoci a prodloužit jim tak aktivní život.


4. 7. 2014

Molekuly z Hradce budou zachraňovat životy ve světě

Vědci z Univerzity Hradec Králové (UHK) uspěli v grantové soutěži Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy se svým projektem „Výzkum modifikovaných reaktivátorů cholinesteras pro léčbu intoxikací organofosforovými pesticidy“.


16. 6. 2014

Věhlasný historik přijel z USA diskutovat s Hradečany

Československo mezi Stalinem a Hitlerem, Československo nad propastí, 1945 - 1948. To jsou jen střípky z bohaté publikační činnosti uznávaného profesora, držitele mnoha prestižních ocenění, výborného řečníka a muže s nepřeberným množstvím kontaktů na přední politické činitele, zkušeností a znalostí Igora Lukeše z Boston University ve Spojených státech amerických.


6. 9. 2013

Pozvánka na tiskovou konference ke Dni univerzity

Vážení pracovníci médií, dovolte mi, abych vás pozval na tiskovou konferenci ke Dni Univerzity Hradec Králové, která se uskuteční v úterý 10. září od 10,00 hodin v zasedací místnosti budovy rektorátu (Rokitanského 62, Hradec Králové) za účasti vedení univerzity a zástupců fakult.


2. 9. 2013

První kroky FIM a hned všechno vím

Tak znělo letošní heslo týmu studentů Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové, který pod vedením doktorky Věry Strnadové z katedry managementu vytvořil kurz První kroky na FIM.


27. 8. 2013

Univerzita zve na veletrh nápadů učitelů fyziky

Ve dnech 30. 8. - 1. 9. 2013 pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Hradec Králové společně s Fyzikální pedagogickou společností Jednoty českých matematiků a fyziků neobyčejnou mezinárodní konferenci, v pořadí již osmnáctou.


21. 8. 2013

Univerzitní expertka na situaci v Egyptě - nabídka komentářů

​Vážení pracovníci médií, rádi bychom Vám za Univerzitu Hradec Králové nabídli možnost získat informace, komentáře a analýzy k současnému dění v Egyptě přímo od regionální expertky na tuto oblast, doktorandky Katedry politologie Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové a zároveň tajemnice egyptského velvyslance v Praze paní Mgr. Jany Kostrounové.


29. 5. 2013

Univerzita pořádá fórum o maturitách

​Pedagogická fakulta Univerzity Hradec Králové (PdF UHK) a Asociace středoškolských češtinářů pořádá diskusní setkání učitelů, akademiků, politiků a novinářů k problematice maturitní zkoušky.


27. 5. 2013

​Pět dnů s vědeckými týmy na letní škole FIM UHK

Netradičně o měsíc dříve proběhl v neformální a přátelské atmosféře v týdnu od 13. do 17. května 2013 na Fakultě informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové (FIM UHK) již třetí ročník letní školy na téma Mezioborové přístupy informatiky a kognitivní vědy.


13. 5. 2013

Univerzita zve na Den fascinace rostlinami

Co všechno musí některé rostliny vydržet? Kde má kaktus zásobu vody? Který skrytý pomocník umožní bobovitým rostlinám žít na živinami chudých a suchých píscích? Jak velký je vřes pod zemí? Proč jsou písky a písčité substráty tak suché? Odpovědi na otázky bude možné získat na Katedře biologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Hradec Králové, jež pro veřejnost pořádá v dopoledních hodinách 17. a 18. května 2013 akci s názvem „Den fascinace rostlinami“.


2. 5. 2013

Vztahy mezi Latinskou Amerikou a Evropskou unií

V pondělí 6. května 2013 se na Filozofické fakultě Univerzity Hradec Králové (FF UHK) uskuteční mezinárodní konference s názvem „Vztahy mezi Latinskou Amerikou a Evropskou unií“.


25. 4. 2013

Držitelky ceny Magnesia litera na Pedagogické fakultě UHK

​Ve středu v podvečer byly na Nové scéně Národního divadla v Praze vyhlášeny ceny Magnesia Litera. Dvě oceněné osobnosti dnes vystoupí na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové, a to Kateřina Tučková, která obdržela Cenu čtenářů, a Věra Koubová, jež obdržela Cenu Magnesia litera za překlad básní Richarda Pietrasse.


15. 4. 2013

Na Univerzitě Hradec Králové začíná mezinárodní týden

V ulicích Hradce Králové lze v těchto dnech potkat pracovníky vysokých škol z mnoha zemí Evropské unie, kteří přijeli na královéhradeckou univerzitu sdílet zkušenosti v rámci výměnného pobytu při tzv. Erasmus Staff Training Weeku. Jedná se o stáž v rámci evropského výměnného programu.


15. 4. 2013

Generálním partnerem univerzity na roky 2013-2017 je Česká spořitelna

Univerzita má na období dalších pěti let generálního finančního partnera, kterým se na základě výběrového řízení stává největší česká banka, Česká spořitelna. Partnerství obou subjektů však není nové, trvá již právě pět let, neboť spořitelna vyhrála výběrové řízení i před touto dobou a svůj vztah s univerzitou tak prodlouží na celé desetiletí.


11. 4. 2013

Univerzita Hradec Králové – české okno do Nikaragui

Zazní-li v těchto týdnech na nejstarší nikaragujské univerzitě Universidad Nacional Autónoma de Nicaragua v Leónu zmínka o střední Evropě či přímo o Česku, vybaví se – pro českého čtenáře patrně překvapivě - řadě tamních studentů a vyučujících jméno Univerzity Hradec Králové!


8. 4. 2013

Univerzitní archiváři představí poklady z vosku

U příležitosti oslav 15. výročí založení archivního studia na Univerzitě Hradec Králové (UHK) pořádají univerzitní archiváři výstavu a soubor přednášek „Poklady z vosku“.


5. 4. 2013

Na univerzitě se bude hovořit o problémovém chování fotbalových fanoušků

Na Univerzitu Hradec Králové (UHK) se sjedou vrcholní manažeři českých fotbalových klubů, zástupci fanklubů a bezpečnostních služeb a také studenti a absolventi sociálně pedagogických oborů, aby vyslechli odborné přednášky a diskutovali nad zásadními problémy vyplývajícími ze vztahů fotbalových fanoušků a vedení fotbalových klubů.