15.01.2019

  Dofouknout mozek a vybrat si tu správnou fakultu přišlo na Dny otevřených dveří více než 2 000 zájemců

  Nejen cenné informace ke studiu, ale i bohatý doprovodný program nabídly uchazečům Dny otevřených dveří Univerzity Hradec Králové, které proběhly 11. a 12. ledna 2019. Univerzitní kampus Na Soutoku navštívilo přes 2 000 lidí.

  Každoroční dny otevřených dveří se letos poprvé nesly v duchu kampaně Dofoukni si mozek, v rámci které mohli zájemci soutěžit o nová univerzitní trička, energy drinky nebo si měli možnost odnést „mozečkové“ samolepky a propisky. Největší počet návštěvníků pochopitelně tvořili středoškoláci, kteří si k nám přišli vybrat svůj budoucí studijní obor. V pátek i v sobotu byly pro uchazeče připraveny informativní přednášky týkající se konkrétních oborů a jejich příjímacího řízení, průběhu studia, ale také možnosti budoucího uplatnění nebo výjezdu do zahraničí.

  „Univerzita Hradec Králové nabízí na 150 oborů zaměřených na nejrůznější oblasti. Jednotlivé fakulty připravují své studenty s velkým důrazem na jejich profesní uplatnění, které je dle pravidelných statistik téměř stoprocentní. Univerzita nabízí individuální přístup ke všem studentům a umožňuje jim realizaci výzkumu nebo výjezdu do více než sedmdesáti zemí světa,“ doplnil možnosti prorektor UHK pro vnitřní záležitosti Václav Janeček.

  Komu nestačilo dofouknout mozek informacemi o studiu, mohl si užít i spoustu zábavy a zahrát si se studentským spolkem Student's Gaming Academy například Forzu Horizon 4 nebo lépe poznat své budoucí spolužáky u moderních deskových her s naším DeskoUHKáčkem.

  Kromě Dnů otevřených dveří bude možné se s naší univerzitou seznámit v rámci největšího veletrhu vysokých škol Gaudeamus, který proběhne 22.–24. ledna 2019 na výstavišti v pražských Letňanech.

  Na všechny uchazeče se moc těšíme a u příjímacího řízení přejeme hodně štěstí!
   


 • Více z Čím žijeme

Naposledy upraveno: Tuček Vojtěch, 16.1.2019 8:33