08.04.2016

  Letní škola interdisciplinárních studií se blíží

  Univerzita Hradec Králové (UHK) získala grant, díky kterému může letos realizovat Letní školu interdisciplinárních studií. Partnery připravované Letní školy jsou Lillehammer University College a NTNU v Trondheimu.

  Univerzita Hradec Králové získala z Norských fondů grant na realizaci Letní školy interdisciplinárních studií, jež proběhne od 29. května do 26. června 2016 a studenti partnerských univerzit si na ní mohou vybrat z 10 modulů různého tematického zaměření, kterým se budou věnovat. Ale Letní škola není jen o učení, takže každý týden je pro ně navíc připraven i jeden celodenní výlet za poznáním krás České republiky.
   
  Na přípravu projektu, podporu a propagaci připravované Letní školy, a prohloubení bilaterálních vztahů mezi univerzitami jsou domluveny 3 pracovní cesty do Norska. Tyto aktivity jsou podpořeny z Fondu pro bilaterální spolupráci na národní úrovni v rámci EHP a Norských fondů 2009-2014.
   
  Pracovní schůzka a náborová akce v Trondheimu 29.-31. března 2016:
  Pracovní schůzky se zúčastnili dva zástupci Přírodovědecké fakulty s cílem přípravy Letní školy.
   
  Pracovní schůzka a náborová akce v Lillehammeru 4.-7. dubna 2016:
  V rámci pracovní cesty proběhlo setkání se zástupci partnera a prezentace Letní školy studentům univerzity. Pracovní cesty se zúčastnilo 5 zástupců UHK.
   
  Pracovní schůzka a náborová akce v Trondheimu 24.-27. dubna 2016:
  Koncem dubna proběhne ještě jedna pracovní cesta, kde se již zúčastní 5 zástupců UHK a proběhne propagace Letní školy směrem ke studentům.
   

  Více informací o Letní škole interdisciplinárních studií získáte na těchto odkazech:
  https://www.uhk.cz/en-GB/UHK-international-students/Summer-School
  http://uhk-ssis2016.webnode.cz/    • Více z Čím žijeme

Naposledy upraveno: Čáslava Karel, 8.4.2016 16:18