07.05.2019

  Na Mistrovství světa v hodu papírovou vlaštovkou poletí student UHK

  Z kvalifikačního kola pořádaného 9. dubna 2019 v Objektu společné výuky UHK se proházel až na Mistrovství světa v hodu papírovou vlaštovkou v rakouském Salzburgu. Řeč je o Antonínu Kolářovi, který tak nebude hrdě reprezentovat jen Českou republiku, ale jako student UHK i naši univerzitu.

  Nejen o studiu a vědecké činnosti je totiž život v univerzitním kampusu Na Soutoku. Proto se Univerzita Hradec Králové v letošním roce zapojila do celosvětové soutěže Red Bull Paper Wings, a to výše zmíněnou organizací kvalifikačního kola. 

  Na finále, které se pak konalo 30. 4. 2019 na letišti v Moravské Třebové, se z pěti kvalifikačních kol, jež proběhla v pěti městech, kvalifikovalo celkem 20 finalistů. Z kvalifikačního kola konaného na UHK postoupili studenti Pavel Krejčí, Michal Kořínek, Robin Havran a Antonín Kolář.

  Našim vyslancům se dařilo na výbornou. V hodu do dálky obsadil Pavel Krejčí a Michal Kořínek 2., respektive 3. místo. Ještě lépe se ale dařilo Antonínu Kolářovi, který v kategorii "airtime", tedy v soutěži o nejdéle plachtící vlaštovku, dokonce vytvořil národní rekord a s časem 9,76 s tak vyhrál svou kategorii.    

  Všem reprezentantům Univerzity Hradec Králové srdečně gratulujeme a Antonínu Kolářovi držíme palce na vítězný hod vlaštovkou v rámci Mistrovství světa, do kterého se zapojují soutěžící z více než 400 univerzit z 60 zemí. 

  Více informací v článku zde • Více z Čím žijeme

Naposledy upraveno: Tuček Vojtěch, 7.5.2019 12:49