05.10.2016

  Noc vědců přilákala rekordní počet návštěvníků

  Rekordních 1800 návštěvníků využilo možnosti navštívit poslední zářijový pátek Univerzitu Hradec Králové, která je přilákala bohatým programem se šedesáti stanovišti na naučně - zábavnou akci Noc vědců.

  Univerzita Hradec Králové se tak již potřetí přidala ke společné celoevropské akci nejen vysokých škol,
  ale i výzkumných pracovišť, muzeí, hvězdáren a dalších institucí, které chtějí přiblížit veřejnosti práci a výsledky výzkumných pracovníků srozumitelnou formou.

  Každý ročník Noci vědců má své téma, které je společné pro organizátory v celé Evropě. Letos jím byl vztah věda a bezpečnost. Cíl hlavního pořadatele iniciativy Evropské komise „Vědci v Evropě“ (Researchers in Europe) bořit mýty o vědcích coby podivínech a představit je jako „obyčejné lidi“ byl na Univerzitě Hradec králové splněn na sto procent.

  Pestrý program, který přiblížil veřejnosti vědu v praxi, byl naplánován pro středoškoláky, dospělé i děti.
  Na přípravě zábavných experimentů, her, přednášek, představení a workshopů se podíleli studenti i pedagogové všech fakult, Ústavu sociální práce, Poradenského centra UHK, pracovníci České spořitelny, Tichého světa, střediska Věda nás baví, Policie ČR a mnoho dalších přátel univerzity.

  Kompletní fotogalerii z Noci vědců najdete na facebookové stránce UHK.

  Díky Vám všem za skvělou týmovou práci a reprezentaci naší univerzity! S návštěvníky se těšíme opět na viděnou na Noci vědců 2017!

  Ing. Zuzana Boučková
  tajemnice pro vnější vztahy UHK
  tisková mluvčí UHK


 • Více z Čím žijeme

LZL_3087a-(Kopirovat) LZL_3098a-(Kopirovat) LZL_3130a-(Kopirovat) LZL_3148a-(Kopirovat) LZL_3194a-(Kopirovat) LZL_3278a-(Kopirovat) LZL_3414a-(Kopirovat) LZL_3457a-(Kopirovat) LZL_3487a-(Kopirovat) UHK-(4)-(Kopirovat)

Naposledy upraveno: Tuček Vojtěch, 5.10.2016 14:59