14.11.2014 - 15.11.2014

  Pátý ročník nezávislých filmů s Hřebejkem, Jarchovským či předpremiérou My2

  Univerzita Hradec Králové letos podpořila festival nezávislého filmu Cinema Open.

  V České republice se dlouhou dobu formuje hnutí filmových tvůrců, které přerůstá svými ambicemi veškerou dosud definovanou neprofesionální tvorbu. Je to proud zajímavé autorské tvorby, pozoruhodných režijních i hereckých výkonů a producentské vynalézavosti. Je to taková „šedá zóna“ české kinematografie, bez jména a popularity. A právě z těchto důvodů, na pomoc tomuto druhu filmu, vzniká v Hradci Králové iniciativa za český nezávislý film, jehož vrcholem je každoročně festival nezávislé filmové tvorby, jehož 5. ročník s názvem Cinema Open se uskuteční 14. a 15.listopadu 2014. Pomyslné dveře tradičního důstojného kina s velkým širokoúhlým plátnem a špičkovou digitální projekcí otevřou po dva dny prostor pro nejlepší tvůrce českých, zejména hraných filmů.

  Hlavním hostem festivalu je přední český režisér Jan Hřebejk. K němu se připojuje jeho dvorní scénárista Petr Jarchovský. Oba dva povedou vzdělávací dílny pro zájemce o filmovou tvorbu (Master class) a uvedou svou první celovečerní a kultovní filmovou komedii Pějme píseň dohola, kde bude prostor i pro diskuzi s diváky.

  Součástí festivalu je předpremiéra českého filmu za účasti tvůrců My2, debutující režisérky Slobodanky Radun, která rovněž povede filmovou dílnu. Dále v programu nalezneme přednášku o nezávislém filmu Kamila Fily s představením portálu Unitedfilm, sobotní projekci filmů pro děti a rodiče zdarma, animační dílnu pro děti, ukázky natáčení z vrtulníků Air Wox, ukázky filmové a kreslící techniky hradecké kyberny a zajímavé hudební vystoupení. Poprockové skupiny Sabrage a rockové hity od Milana Chrisse – Tribute To Legends. Chybět nebude ochutnávka zahraniční tvorby, zajímavé školní filmy, blok vítězných filmů Aerokraťas 2014 nebo dokument o výročí stanice Prima Cool.

  Více informací o festivalu Vám rádi podají: Ilona Machová, pr@biocentral.cz, tel: 777 447 566 a Ondřej Krejcar, film@impulshk.cz, tel: 773 133 744

  Oficiální stránky festivalu: www.cinemaopen.cz