18.04.2019

  Polská velvyslankyně na UHK

  Na Univerzitě Hradec Králové pokračujeme v setkávání s představiteli diplomatického sboru v České republice. V minulém týdnu jsme proto přivítali polskou velvyslankyni Barbaru Ćwioro.

  Ta navštívila univerzitu mj. za účelem zúčastnit se jednání celostátního výboru vůbec prvního Kongresu českých polonistických studií, čas strávený na Univerzitě Hradec Králové ale využila také k návštěvě a prohlídce kampusu Na Soutoku. „Polsko je na poli vzdělávání a výzkumu jedním z největších partnerů Univerzity Hradec Králové. Naši studenti mají aktuálně možnost studia na polských vysokých školách ve dvou desítkách oborů,“ zdůraznil při jednání prorektor UHK pro zahraniční vztahy Zdeněk Beran.



  Toho za Univerzitu Hradec Králové dále doplnila prorektorka pro tvůrčí činnost Leona Stašová a profesor Ondřej Felcman z Historického ústavu FF UHK, garant připravované říjnové mezinárodní konference Česko-polské pohraničí.



  „Její Excelence byla v Hradci Králové úplně poprvé a asi nejvíc se jí líbily špičkově vybavené laboratoře chemie na Přírodovědecké fakultě. Obecně se v kampusu cítila moc dobře a v prostorách OSV by si dokázala představit nějakou společnou akci univerzity a polského velvyslanectví v Praze,“ doplňuje prorektor Beran.


   
  Jelikož paní velvyslankyně Ćwioro vykonávala v letech 2014-2016 funkci vedoucí referátu pro politické a ekonomické záležitosti na Velvyslanectví Polské republiky v Bruselu, přiblížila nadšení ostatních evropských státníků z výborné česko-polské příhraniční spolupráce, která je vzorem perfektně fungujícího projektu.



  Další témata jednání byla zejména stále posilující internacionalizace UHK a vědecká činnost naší instituce. Diskuze se dotkla také možnosti double degree studia právě s polskými univerzitami. V závěru návštěvy pozvala JE paní Ćwioro představitele UHK na den otevřených dveří, které Velvyslanectví Polské republiky v Praze pořádá 15. června 2019. Během návštěvy doprovázela velvyslankyni na UHK rada vyslankyně Marzena Krajewska.



  Více o přípravách mezinárodní konference Česko-polské pohraničí se dozvíte zde.




  Jakub Novák 
  tiskový mluvčí UHK 

   



 • Více z Čím žijeme

IMG_1233

Naposledy upraveno: Novák Jakub, 18.4.2019 14:31