14.03.2019

  Představitelé UHK ocenili projekty žáků a studentů českých základních a středních škol

  Představitelé naší univerzity ocenili v rámci XII. ročníku Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji nejzajímavější projekty žáků a studentů českých základních a středních škol.

  Mladí vědci si z rukou paní prorektorky Leony Stašové, proděkana Filozofické fakulty Ladislava Koreňe, proděkana Přírodovědecké fakulty Michala Musílka, proděkanky Pedagogické fakulty Nelly Mlsové a vedoucí Katedry managementu FIM UHK Hany Mohelské odnesli finanční poukazy a čestná uznání za svoje inspirativní výkony.

  Univerzita Hradec Králové mladé, nadějné a nadšené vědecké talenty hrdě podporuje. „Cílem celé akce je prohlubovat v mladých lidech zájem o vědu a výzkum, protože máme takový pocit, že v konkurenci nepřeberného množství dalších aktivit a možností, jak v případě mladého člověka trávit třeba volný čas, právě zájem o vědění trošku ustupuje. Rádi pomáháme hledat mladým a nadějným vědcům cestu, na kterou se mohou dát a snažíme se jim ukázat, že na Univerzitě Hradec Králové mohou v budoucnu počítat s naší podporou např. v rámci jejich budoucího studia u nás,“ komentuje oceňování talentů prorektorka UHK pro tvůrčí činnost Leona Stašová.

  Kompletní seznam oceněných studentů:
  Barbora Růžičková a Veronika Růžičková (Gymnázium Moravská Třebová) za projekt Co nás stojí světlo?
  Eliška Konečná (Gymnázium Moravská Třebová) za projekt Kameny mluví
  Kristýna Landsingerová (ZŠ Holice) za projekt Nebezpečí internetu a sociálních sítí
  Luboš Zápotočný (DELTA - Střední škola informatiky a ekonomie, s.r.o.) za projekt Online prostředí pro interaktivní výuku programování
  Ondřej Cenek (Gymnázium Aloise Jiráska v Litomyšli) za projekt Fluorescence uranových minerálů jako metoda určení druhu


 • Více z Čím žijeme

IMG_0920 IMG_0929 IMG_0932 IMG_0953 IMG_0979 IMG_0983 IMG_0988

Naposledy upraveno: Tuček Vojtěch, 14.3.2019 16:11