10.04.2019

Rada České televize jednala na UHK

Generální ředitel České televize Petr Dvořák, členové Rady České televize a zástupci vedení Univerzity Hradec Králové – ti všichni zasedli u jednoho stolu, aby společně diskutovali spolupráci mezi českými vysokými školami a právě Českou televizí.

Hlavním tématem byla zejména popularizace vědy a možnosti českých vysokých škol, jak vědu a vědecké úspěchy do vysílání České televize dostat. „Spolupráce mezi Českou televizí a Univerzitou Hradec Králové je výborná. Naši odborníci a akademici jsou do vysílání za účelem expertních stanovisek povoláváni pravidelně, což je mimo jiné i díky velmi široké paletě témat, kterým se na UHK věnujeme“, řekl na jednání rektor Kamil Kuča.

Toho za univerzitu doplnili prorektoři Václav Janeček a Zdeněk Beran, fakulty pak reprezentovali děkanka Pavlína Springerová z FF, děkan František Vaníček z PdF, děkan Jan Kříž z PřF a proděkanka Petra Poulová z FIM.

Do diskuze se zapojil také generální ředitel Petr Dvořák, který nastínil plány v oblasti rozvoje ve vysílání ČT, což doplnil svojí prezentací Michal Klokočník, vedoucí regionálních redakcí ČT. Jednotlivé členy Rady České televize představil její předseda Jan Bednář, novinář a komentátor, který například v letech 1992 a 1993 působil v Kanceláři prezidenta republiky jako tiskový mluvčí.

„Že jsou odborníci z UHK ve vysílání České televize opravdu často demonstruje posledních pár dní. Diváci na obrazovkách velmi pravidelně vídají paní děkanku Springerovou v souvislosti s krizí ve Venezuele, v neděli byl hostem vysílání kolega Mgr. Vojtěch Šmolík z FF, který jako afrikanista hovořil o genocidě ve Rwandě a naposledy v úterý to byl pan doktor Josef Kasal z Pedagogické fakulty, který přiblížil agresivní chování fanoušků na stadionech, což bylo téma večerního pořadu 90‘,“ přibližuje aktivitu UHK ve vysílání České televize rektor Kuča.

Jakub Novák
    tiskový mluvčí UHK