27.04.2016 - 27.04.2016

  UHK podpoří hendikepovaného sportovce

  Univerzita Hradec Králové (UHK) se snaží plnit roli vzdělávacího a společenského centra regionu v mnoha rovinách. Proto v rámci Rektorského sportovního dne, který se bude konat ve středu 27. dubna 2016, proběhne i sbírka na podporu hradeckého hendikepovaného sportovce Tomáše Nevěčného.

  Jelikož je Rektorský sportovní den zaměřen na pohyb a sportování všeho druhu, spojili jsme se s nadací Emil a s její pomocí vybrali hendikepovaného sportovce, kterému by vybraná částka mohla alespoň z části pomoci pokrýt zvýšené náklady na sportovní aktivity. Po celý den tak budou mít možnost jak zapsaní sportovci, tak i aktivní diváci, přispět do sbírky individuálně zvolenou částkou. K této sbírce se připočte i padesát procent ze startovného odpoledního běžeckého podniku s názvem „Akademik run“, který je otevřen studentům a akademikům všech hradeckých univerzit.

  V návaznosti na sbírku, proběhne v 16.00 hodin v univerzitním kampusu Na Soutoku (Hradecká 1227) exhibice basketbalového týmu vozíčkářů WBS Pardubice, který poměří síly se studenty UHK. Jedním z hráčů bude i Tomáš Nevěčný, pro nějž je sbírka organizována. Tomáš je reprezentantem České republiky v basketbalu vozíčkářů a jako doplňkový sport provozuje jízdu na handbiku. Aktuálně pracuje pro Českou asociaci basketbalu na vozíku, kde se mimo jiné snaží vyhledávat pacienty po úraze a představovat jim tento sport a věci s tím spojené. Od roku 2011 je členem basketbalového týmu vozíčkářů WBS Pardubice. Jako hráč České reprezentace pomohl vybojovat v roce 2014 první místo na Mistrovství Evropy, čímž se našim borcům podařilo po sedmi letech postoupit do nejvyšší skupiny „A“ a zařadit se tak mezi dvanáct nejlepších týmů Evropy.

  Stránky Rektorského sportovního dne.
  Stránky nadačního fondu Emil.



 • Více z Čím žijeme

DSC_0241 DSC_2193 DSC_2195 DSC_2356 logo-EMIL obrazek RSD-Akademik-run-plakat-A5-–-3

Naposledy upraveno: Čáslava Karel, 15.4.2016 13:56