19.05.2017 - 03.06.2017

  UHK spolupořadatelem festivalu

  Mezinárodní hudební festival Letohrad 2017 nabídne od 3. do 11. června více než sto interpretů. Letohrad – V pořadí osmadvacátý Mezinárodní hudební festival Letohrad 2017 (MHF) odstartuje koncertem se světoznámou houslistkou Gabrielou Demeterovou.

  Po boku královéhradecké Filharmonie vystoupí na zahajovacím galakoncertu „Mé filmové lásky“ v sobotu 3. června. Festival je jedinečný svým spojením s památkami v Letohradu a jeho okolí.

  Zahajovací koncert se uskuteční v areálu letohradské renesanční Tvrze Orlice, dalších více než 100 interpretů se představí v historických objektech ve městě i v okolí, například v Králíkách, v Jablonném nad Orlicí a v řadě malých obcí.
  Letos byl opět zařazen do programu festivalu cyklovýlet, který zvládnou absolvovat i rodiny s dětmi. Plánován je na neděli 4. června.
  „Cyklovýlet nás zavede na zajímavá místa Letohradu a okolí. Cyklisty čeká sice jen sedm kilometrů cesty, ale během ní zažijí zajímavý program krátkých přednášek a malých koncertů,“ nastínil za organizátory František Vaníček.
  Spolupořadatelem festivalu je Univerzita Hradec Králové (UHK). Programu, který nese název Kniha jako věčné médium, se zúčastní jak vyučující, tak i studenti hlavně pedagogické fakulty.

  Závěrečný koncert MHF se odehraje 11. června na zámecké terase v Letohradu.
  Festival má slavného patrona, i letos jím bude bývalá ministryně zahraničních věcí USA Madeleine Albright, jejíž rodina z Letohradu pochází. Festival osobně navštívila před dvěma lety. „Doslova ji učaroval, bere ho jako součást své identity s rodným krajem,“ dodal děkan Pedagogické fakulty UHK František Vaníček.


 • Více z Čím žijeme

Naposledy upraveno: Vernerová Tereza, 19.5.2017 10:51