08.10.2014

  UHK vs UPCE 6:3

  Hokejový tým složený ze studentů Univerzity Hradec Králové ovládl první historické derby východočeských univerzit, když porazil mužstvo Univerzity Pardubice 6:3. Zápas se odehrál ve středu 8. října v pardubické ČEZ Areně pod patronací hokejové legendy Dominika Haška, pardubického rodáka a absolventa tehdejší Vysoké školy pedagogické v Hradci Králové.

  První historický duel si nenechali samozřejmě ujít ani oba rektoři zúčastněných univerzit prof. Josef Hynek a prof. Miroslav Ludwig, kteří společně s Dominikem Haškem obstarali první vhazování. „Na hokej chodím rád – v Hradci Králové i v Pardubicích, a proto se na vzájemné utkání našich univerzitních týmů moc těším. Vysokoškolský život a sport k sobě patří a obě školy mají množství skvělých sportovců. Navíc všichni dobře víme, že mnoho Pardubáků studuje u nás v Hradci Králové a naopak, takže někteří budou možná i řešit problém, komu vlastně fandit,“ uvedl před zápasem hradecký rektor Josef Hynek.

  Hráče obou týmů složených výhradně ze studenů v akademickém roce 2014/2015 přišlo podpořit přes dva a půl tisíce fanoušků, kteří na stadionu vytvořili fantastickou atmosféru, jež si v mnohém nezadala s běžným extraligovým zápasem. Odveta se bude konat příští rok, tentokrát v domovském městě vítězného mužstva Hradci Králové.


  Za vítězný tým Univerzity Hradec Králové nastoupili:

  Rudolf Bernart

  Lukáš Budínský
  Daniel Komárek
  Tomáš Mečiar
  Václav Pánek
  Václav Pecen
  René Piegl
  Lukáš Stříteský

  Jiří Bohdanecký
  Lukáš Brebera
  Lukáš Bureš
  Michal Bureš
  Pavel Hlavatý
  Jiří Janoušek (C)
  Michal Křečan
  Šimon Macháň
  Jan Michálek
  Patrik Stehno
  Milan Valášek

  Trenér:

  Jan Hrdina