17.02.2016

  Univerzita Hradec Králové zvolila nového rektora

  Ve středu 17. února 2016 zvolil Akademický senát Univerzity Hradec Králové (UHK) kandidátem na rektora prof. Kamila Kuču.

  Volby rektora byla napínavá, protože v předchozím týdnu ve dvou kolech žádný z kandidátů nezískal potřebnou nadpoloviční většinu hlasů všech členů Akademického senátu Univerzity Hradec Králové. Do třetího kola volby postoupili prof. Martin Bílek, současný proděkan Přírodovědecké fakulty a prof. Kamil Kuča, který na UHK v současné době zastává funkci prorektora pro tvůrčí činnost a vnější vztahy. Přestože před dnešní volbou už nebyla plánována žádná diskuse s kandidáty, největší přednáškovou místnost na Fakultě informatiky a managementu UHK zaplnily desítky zaměstnanců i studentů školy, kteří netrpělivě očekávali, zda dnes dojde k rozhodnutí, nebo zda volební boj bude pokračovat i v dalších měsících jako na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Nervozita byla zřejmá až do chvíle, kdy předseda volební komise doc. Hubálovský oznámil, že prof. Kuča v dnešním kole získal 16 hlasů, prof. Bílek 14 hlasů a je tedy rozhodnuto. Nově zvolený kandidát na rektora, osmatřicetiletý toxikolog Kamil Kuča poté poděkoval za podporu a slíbil, že jeho první snahou bude univerzitu po volebním klání sjednotit.
   

  Spokojený s výsledkem volby byl i stávající rektor prof. Josef Hynek, který po dvou volebních obdobích ve funkci rektora k 30. červnu 2016 končí. „Jsem rád, že senát dnes rozhodl, protože opakování voleb by univerzitu rozdělovalo. Nový rektor je mnohem mladší než já, je to výborný vědec a má spoustu nových nápadů. Myslím, že má dobré předpoklady posunout naši univerzitu k novým metám a těším se na spolupráci,“ uvedl Josef Hynek.
   

  Návrh na jmenování prof. Kamila Kuči rektorem Univerzity Hradec Králové bude nyní předán prezidentovi republiky - nový rektor by se měl svého úřadu ujmout 1. července 2016.


  Další fotografie z volby najdete na facebookovem profilu univerzity.

    • Více z Čím žijeme

IMG_5288 _DSC3515 IMG_5295 _DSC3542

Naposledy upraveno: Čáslava Karel, 18.2.2016 15:3