14.11.2016

  Vznikl manuál podpory studentů s psychickým onemocněním

  Poruchy osobnosti, neurotické poruchy, afektivní poruchy – i studenti s psychickým onemocněním jsou jednou z cílových skupin, kterým je na vysoké škole poskytována odpovídající podpora. Na naší univerzitě ji v rámci studia zajišťuje Středisko Augustin. Právě pracovníci střediska se podíleli na vytvoření Manuálu podpory studentům s psychickým onemocněním na vysoké škole vzniklém v rámci Asociace poskytovatelů služeb studentům se specifickými potřebami na vysokých školách (AP3SP).

  Psychická onemocnění se stejně jako v běžné populaci objevují i mezi studenty vysokých škol. Vzhledem k tomu, že tato onemocnění mají různorodé dopady nejen na osobní, ale i studijní život studentů, vznikla v rámci AP3SP pracovní skupina věnující se této problematice. Výsledkem její činnosti a spolupráce s pracovníky ze spolku Baobab je manuál, který představuje dílčí typy psychického onemocnění, ucelený systém podpory těchto studentů, zásady komunikace a možnosti podpory mimo systém vysokých škol. Publikaci doplňují životní příběhy studentů s psychickým onemocněním.

  „Setkáváme se s množstvím předsudků a dotazů týkajících se právě studentů s psychickým onemocněním. Věříme, že tento manuál může pomoci na tyto dotazy odpovědět a ujednotit koncepci poskytované podpory napříč všemi středisky“, sdělila Michaela Zmátlíková, která byla členem zmíněné pracovní skupiny.
  Manuál si můžete stáhnout na webových stránkách Asociace poskytovatelů služeb studentům se specifickými potřebami na vysokých školách (www.ap3sp.cz).


 • Více z Čím žijeme

Dokument1-page-001 Dokument1-page-002 Dokument1-page-003 Dokument1-page-003 (1)

Naposledy upraveno: Tuček Vojtěch, 14.11.2016 14:53