Tiskové zprávy31. 5. 2019

Skvělá spolupráce v týmu přinesla vítězství

Rozvoj manažersko-ekonomických dovedností studentů bylo hlavním cílem prvního ročníku soutěže FIM SIM CUP, kterou pro své studenty všech oborů vyhlásila Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové ve spolupráci se společností Škoda Auto, a.s.


8. 4. 2019

Učitelé v roli herců, herci v roli učitelů

Víkendový kurz vystupování, komunikativní dovednosti a hlasové průpravy absolvovalo začátkem dubna třicet akademických pracovníků Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové. Studenti této fakulty se tak mají na co těšit, čekají je přednášky ve vylepšeném podání.


5. 4. 2019

Pestrá mozaika Pedagogických dnů 2019

Přes dva tisíce účastníků přilákal na Pedagogickou fakultu UHK různorodý program složený z řady přednášek, workshopů, výstav, koncertů, sportovních akcí a dalších aktivit. Během jednoho týdne od 25. do 30. března 2019 připravily katedry Pedagogické fakulty UHK spolu s dalšími partnery jedinečnou přehlídku svých činností.


28. 3. 2019

Spolupráce s praxí studentům pomáhá

Třešničkou na dortu spolupráce Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové (FIM UHK) a firmy ŠKODA AUTO a.s. bylo 25. března 2019 převzetí sponzorského vozu Superb III zástupci fakulty do bezplatného ročního užívání.


25. 3. 2019

Pedagogické dny 2019 na UHK

Ve dnech 25. až 30. března 2019 proběhnou v prostorách Pedagogické fakulty tradiční Pedagogické dny. Letošní již 27. ročník během jednoho týdne nabídne zajímavou a pestrou přehlídku odborných činností kateder Pedagogické fakulty. Zájemci z řad veřejnosti tak mohou navštívit přednášky, workshopy, semináře, konference, divadelní či hudební představení, vernisáž výstavy a prezentace studentských prací. Letošní ročník je výjimečný i oslavou 60 let vysokoškolské přípravy učitelů ve východních Čechách.


18. 3. 2019

Setkání s číslem π středoškoláky zaujalo

I letos se akademici Fakulty informatiky a managementu UHK připojili k těm, kteří si připomínají každoročně magické číslo π a připravili na toto téma zajímavé matematické odpoledne - 7. ročník Dne π na FIM.


7. 3. 2019

HIT kariéra 2019 nabídla studentům skvělé možnosti

Již tradičně uspořádala ve svých prostorách Fakulta informatiky a managementu jarní veletrh pracovních příležitostí s názvem HIT kariéra. Návštěvníkům, hlavně z řad studentů, se 5. března představilo více než 40 firem a společností.


15. 2. 2019

Ve škole jako v pokojíčku

Velkorysý dárek si k letošním narozeninám nadělila Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové. Ve středu 13. února 2019 byly slavnostně otevřeny zmodernizované prostory fakulty.


4. 2. 2019

Významní ekonomové míří opět do Hradce Králové

Posedmnácté přivítá Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové účastníky mezinárodní vědecké konference Hradecké ekonomické dny. Akce se bude konat ve dnech 5. a 6. února 2019 v prostorách Objektu společné výuky Univerzity Hradec Králové (OSV UHK) v areálu Na Soutoku.


11. 12. 2018

Výběr hokejistů Univerzity Hradec Králové čeká páté Derby univerzit

Stále populárnější univerzitní sport si našel své místo i mezi fanoušky ledního hokeje ve východních Čechách. Obě univerzity v sousedních krajích se spolu utkají v nejkrásnější kolektivní hře, pátý vzájemný souboj hostí pardubická ČSOB Pojišťovna ARENA ve čtvrtek 13. prosince 2018 od 18.00 hodin.


26. 11. 2018

Univerzita Hradec Králové jmenovala své první emeritní profesory

Univerzita Hradec Králové jmenovala 21. listopadu 2018 ve své první emeritní profesory. Jedním z nejvyšších možných titulů, který může být akademikům udělen, ocenil rektor UHK Kamil Kuča celoživotní práci významného matematika prof. RNDr. Františka Kuřiny, CSc., a fyzika prof. Ing. Bohumila Vybírala, CSc. Oba působí na Přírodovědecké fakultě UHK.


21. 11. 2018

Univerzita Hradec Králové bude mít dalšího čestného doktora

Výjimečná událost v životě univerzity, která se na půdě UHK zopakuje již podeváté. Srdečně Vás zveme na slavnostní akt udělení čestné vědecké hodnosti doctor honoris causa v oboru Management a Zlaté medaile Univerzity Hradec Králové Ing. Janu Petrofovi.


1. 11. 2018

Na UHK bude k vidění největší koncentrace mozků mladých logiků na metr čtvereční

Krajským kolem v pátek 2. listopadu pokračuje už jedenáctý ročník celostátní soutěže Logická olympiáda, kterou organizuje Mensa ČR. Logická olympiáda je unikátní tím, že se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování. A získává si stále větší oblibu, o čemž svědčí každým rokem narůstající počet registrovaných účastníků.


10. 10. 2018

„100 let české vědy“ přilákalo na UHK přes dva tisíce návštěvníků

Komentovaná zkouška univerzitního orchestru, aktivity na principu únikové hry, jazykové workshopy se zahraničními studenty nebo práce s miniaturními roboty Ozobot. Šest desítek podobných aktivit si do univerzitního kampusu Na Soutoku přišlo v rámci letošní Noci vědců vyzkoušet 2200 lidí.


27. 9. 2018

Jubilejní XV. Hradecké dny sociální práce sklidily opět velký úspěch

21.- 22. září proběhla v Hradci Králové mezinárodní vědecká konference Hradecké dny sociální práce, jejímž hrdým spolupořadatelem je Ústav sociální práce FF UHK. Letošní ročník byl jejím jubilejním. Tématem konference, kterým byly Nové směry, trendy a inovace v sociální práci, chtěli pořadatelé reagovat na stále se měnící podmínky pro výkon sociální práce.


18. 9. 2018

Noc vědců 2018 se na UHK ponese v duchu „100 let české vědy“

Kampus Univerzity Hradec Králové Na Soutoku (Hradecká Hradecká 1227/4) zve všechny příznivce české vědy na další ročník festivalu Noc vědců. Ta se letos uskuteční 5. října od 17 hodin a potrvá až do večerní jedenácté hodiny. Vstupné je zdarma.


7. 9. 2018

Špička světového výzkumu Alzheimerovy choroby se setká v Hradci Králové

Každé dva až tři roky se konají mezinárodní setkání vědců, zabývajících se enzymy cholinesteráza a paraoxonáza, významnými v boji s Alzeheimerovou nemocí i na poli výzkumu antidot otrav nervově paralytickými látkami, jež jsou významnou skupinou bojových chemických látek. Letos poprvé bude tuto konferenci hostit vědecké pracoviště v České republice.


3. 9. 2018

Prázdninová aula se zaplnila studenty

Přednáškou s názvem Vítejte na FIM, která se konala předposlední srpnový den, přivítala Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové (FIM UHK) své nováčky.


24. 8. 2018

Zahraniční studenti navštěvují kurz opomíjené matematické disciplíny

„Propočítané léto“ – i tak by se dala charakterizovat letní škola pořádaná Katedrou matematiky PřF UHK od 3. srpna do 2. září 2018, které se účastní třicítka zahraničních studentů v rámci programu zahraničních mobilit UHK. Celá škola navazuje na Jarní školu diferenciální geometrie a topologie, proběhlou na PřF UHK v květnu 2018. Organizátoři jako téma vybrali tentokrát algebraickou geometrii.


27. 6. 2018

V nové předmětové soutěži vybojoval český fyzikální tým bronzovou medaili

Ve dnech 28. května až 1. června 2018 pořádalo Ministerstvo školství a vědy Ruské federace v Moskvě 2. ročník Evropské fyzikální olympiády – vrcholové evropské soutěže středoškolských studentů ve fyzice zaměřené na kreativní myšlení a vlastní invenci. Český tým, který se soutěže účastnil poprvé, si z něj rovnou odvezl bronzovou medaili.


26. 6. 2018

„Wintonovo dítě“ Hana Kleinerová navštívila Univerzitu Hradec Králové

Vedení Univerzity Hradec Králové a zástupci univerzitních součástí v pondělí 25. června 2018 přivítali velmi vzácnou návštěvu. Do Hradce Králové, kde strávila dětství a vyrůstala, se alespoň krátce vrátila paní Hana Kleinerová, která je jednou z 669 židovských dětí, jež před smrtí zachránil Nicholas Winton.


1. 2. 2018

Společným jazykem mezinárodní konference byla ekonomie

Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové (FIM UHK) hostila ve dnech 30. a 31. ledna 2018 ekonomické a manažerské odborníky z České republiky, Slovenska, Polska, Číny a Ruska, kteří přijali pozvání k účasti na již 16. ročníku mezinárodní konference Hradecké ekonomické dny.


2. 1. 2018

Být výborným studentem se vyplatí

Na Fakultě informatiky a managementu UHK tato slova určitě platí. Vždyť někteří studenti dostali pod vánoční stromeček naděleno za svou píli až 45 000 korun.


3. 10. 2017

Pitná voda na FIMce bez PET lahví

Již dnes si mohou studenti a zaměstnanci Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové dopřát zdarma osvěžení čerstvou pitnou mikrofiltrovanou vodou přímo na fakultě. Přístroj Filtermac, který upravuje vodu z vodovodu právě ve chvíli, kdy ji stáčíte do své lahve či skleničky, byl tento týden za podpory společnosti Ataccama uveden na akademické půdě do provozu.


8. 9. 2017

Na hradecké univerzitě budou diskutovat odborníci z mnoha zemí světa

Tradiční vědecká mezinárodní konference Mathematical methods in Economics 2017 se po dvanácti letech vrací opět do Hradce Králové. Její 35. ročník bude ve dnech 13. až 15. 9. 2017 hostit na své akademické půdě Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové (FIM UHK).


17. 4. 2017

S programem UHK se na Nábřeží vysokých škol pobavíte i vzděláte

Tylovo nábřeží v Hradci Králové ožije ve čtvrtek 20. dubna od 10,00 – 17,00 hod. mnoha zajímavými stánky s pestrými logy fakult a univerzit, které sídlí ve městě. Zábavné setkání veřejnosti se studenty a jejich předvedením studijních činností a oborů královéhradeckých vysokých škol a fakult pod názvem „Nábřeží vysokých škol“ je přínosné nejen pro středoškoláky, kteří se rozhodují kam na vysokou školu, ale zábavné pro děti i dospělé.


13. 4. 2017

Ministr zahraničích věcí a obrany Kapverdské republiky Luís Filipe Tavares navštíví Univerzitu Hradec Králové

Univerzita Hradec Králové v čele s rektorem prof. Kamilem Kučou a předními zástupci Filozofické fakulty UHK ve středu 19. 4. 2017 přivítá na své akademické půdě ministra zahraničích věcí a obrany Kapverdské republiky. Pan Luís Filipe Tavares spojuje politickou kariéru s akademickou, a je dlouhodobě zasvěcen do výměny studentů a informací mezi Univerzitou Hradec Králové a Univerzitou Jeana Piageta v Praii.


13. 4. 2017

Studenti s novináři zhodnotí pohled médií na volby

O televizním zpravodajství v předvolebním období, roli regionálních médií, amerických či rakouských prezidentských volbách i vztahu žurnalistiky a politiky se bude diskutovat ve 20. dubna 2017 na Univerzitě Hradec Králové (UHK).


12. 4. 2017

Spolupráce oborových didaktik při formování občanských a sociálních kompetencí

Jaký bude život našich dětí v budoucnosti? A jak je na něj připravuje současný systém vzdělávání? Konferenci zaměřenou na formování občanských a sociálních kompetencí jsme uspořádali v pondělí 27. března 2017 na PřF Univerzity Hradec Králové. Představili jsme projekt CIVIS a pět vybraných metodik zaměřených na vzdělávání pro život odpovědný k lidem a k přírodě.


28. 3. 2017

Tajemství městských dějin odhalují na hradecké fildě

Interdisciplinárním výzkumem městské problematiky se bude zabývat Centrum urbánní historie při Katedře pomocných věd historických a archivnictví Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové, které zahájilo svou činnost v březnu.


6. 3. 2017

Zachraň zvíře aplikací!

V pondělí 6. 3. bude na Univerzitě Hradec Králové spuštěna první mobilní aplikace pro OS Android, díky které bude možné na území České republiky zachránit více volně žijících zvířat, a která usnadní tento proces jak veřejnosti, tak složkám integrovaného systému a záchranným stanicím.


22. 2. 2017

Veletrh nabídl studentům zajímavé možnosti

Rekordních 41 prezentujících se firem a 18 přednášek odborníků z praxe. To nabídl letošní veletrh pracovních příležitostí HIT kariéra , jehož 9. ročník pořádala v úterý 22. února 2017 v areálu Na Soutoku Fakulta informatiky a managementu Univerzity v Hradci Králové (FIM UHK).


9. 2. 2017

Nejlepší ekonomickou mimopražskou fakultou je FIMka z Hradce Králové!

Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové (FIM UHK) je dle součtu kritérií hodnocení ekonomických fakult za rok 2016 nejlepší ekonomickou mimopražskou fakultou v ČR. V jednom z kritérií - hodnocení fakulty očima studentů a absolventů v tzv. studii Bohatství rozmanitosti, kterou zpracovalo Středisko vzdělávací politiky Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, získala královéhradecká FIMka nejvyšší známku - 5 hvězdiček. Autoři posuzovali 130 fakult z 21 veřejných VŠ.


9. 2. 2017

Hledáte svého zaměstnavatele? Přijďte se podívat na univerzitu!

Fakulta informatiky a managementu již podeváté organizuje na své akademické půdě veletrh pracovních příležitostí s názvem HIT kariéra. Studenti i veřejnost se zde setkají z třemi desítkami firem, které předvedou svou činnost jak formou přednášek, tak prezentačním stánkem či prostřednictvím informačního posteru.


30. 1. 2017

Hradecká FIMka naživo

Zájemci o studium na Fakultě informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové (FIM UHK) si mohou fakultu prohlédnout i mimo Dny otevřených dveří. První FIMka LIVE aneb Komentovaná procházka se studenty se konala 19. 1. 2017, další se uskuteční ve dnech 30. 1. a 15. 2. 2017 v době od 13.15 do 17 hodin v budově FIM v areálu Na Soutoku.


30. 1. 2017

Hradecké ekonomické dny přivítají ekonomy i manažery

Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové (FIM UHK) bude hostit ve dnech 31. ledna a 1. února 2016 ekonomické a manažerské odborníky z České republiky, Slovenska i Polska, kteří přijali pozvání k účasti na již patnáctém ročníku mezinárodní konference Hradecké ekonomické dny.


9. 1. 2017

Česká spořitelna ocenila nejúspěšnější vědce UHK

Univerzita Hradec Králové společně se svým generálním partnerem Českou spořitelnou, a. s. ocenila akademické pracovníky, kteří v uplynulém období dosáhli nejlepších výsledků v publikační činnosti a přispěli k vědecké prestiži univerzity.


2. 1. 2017

Přijďte navštívit Univerzitu Hradec Králové!

Univerzita Hradec Králové zve středoškoláky a širokou veřejnost 13. a 14. ledna na Dny otevřených dveří. Bohatý doprovodný program přednášek, workshopů a doprovodných akcí, charakterizující studium a život na univerzitě, má připraveno všech pět součástí královéhradecké vysoké školy.


29. 9. 2016

ADIBUM 2016 a ARONCAS 2016 otevřely dialog mezi malajskými a českými univerzitami

Aula Univerzity Hradec Králové se ve dnech 20. - 21. září 2016 stala útočištěm vědeckých pracovníků z celého světa. FIM pod patronátem rektora UHK zde spolu s MALTESAS (Malaysia Technical Scientist Association) a UTM (University Teknologi Malaysia) zorganizovaly hned dvě konference na téma informační technologie, obchod a management. Program konferencí poskytl především prostor pro dialog o vědeckovýzkumné spolupráci mezi malajskými a českými univerzitami.


10. 5. 2016

Studentská konference otevře nové možnosti mladým archeologům

Univerzita Hradec Králové zažije v červnu svou první studentskou archeologickou konferenci, a to na téma Výjimečnost v každodennosti. Odborné příspěvky nadějných archeologů doplní i přednášky zkušených vědeckých pracovníků. Přihlášky na konferenci je možné zasílat do 20. května 2016.


10. 5. 2016

Cesty ke vzdělávání: první ročník konference o základním vzdělávání

Co znamená být dobrou základní školou v současném světě? Jak má vypadat škola, která rozvíjí? A čím se podobají i liší cesty, které k takové škole vedou? O tom budou debatovat s širší veřejností učitelé a odborníci na vzdělávání na prvním ročníku konference Cesty ke vzdělávání. Akce proběhne v pátek 27. května v Knihovně města Hradec Králové. Záštitu nad konferencí převzal doc. Pavel Vacek, děkan Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové.


3. 5. 2016

Stávající děkanka Filozofické fakulty UHK obhájila svůj post

Pavlína Springerová bude i po další čtyři roky děkankou Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové. Jednohlasně se na tom shodli členové Akademického senátu FF UHK poté, co byla současná představitelka fakulty jedinou kandidátkou na tuto funkci pro období 2016 až 2020.


12. 4. 2016

Fakulta roku zvolila nového děkana

Akademický senát Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové zvolil 12. dubna 2016 na své veřejném zasedání nového kandidáta na funkci děkana. Stal se jím prof. Josef Hynek, současný rektor Univerzity Hradec Králové (UHK).


4. 4. 2016

Jména kandidátů na funkci děkana hradecké FIMky jsou známa

Fakulta informatiky a managementu UHK (FIM UHK) bude volit pro období 2016-2020 nového děkana ze dvou kandidátů. Ve stanoveném termínu se přihlásili profesor Josef Hynek, stávající rektor Univerzity Hradec Králové, jehož volební období končí, a Bc. Tomáš Zemek, student prvního ročníku navazujícího oboru Informační management na téže univerzitě.


31. 3. 2016

Na hradecké „fildě“ zasedala poslanecká sněmovna

Zkušební kolo projektu Simulace jednání Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky uspořádal na půdě Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové v pátek 18. března 2016 Politologický klub FF UHK.


30. 3. 2016

Mladí historici zahájí jedenáctý ročník své konference

O Ferdinandu Peroutkovi, minulosti ledního hokeje v Ostravě, kultu mateřství v Sudetech, tajné církvi v období normalizace i sexu a drogách v Československu se budou při jedenáctém ročníku mezinárodní vědecké konference mladší generace historiků České, slovenské a československé dějiny 20. století bavit studenti z České republiky, Slovenska, Polska i Německa.


15. 3. 2016

Matematika, jak ji možná neznáte

Již čtvrtý ročník akce nazvané Den π na FIM letos proběhne v úterý 15. března 2016 v kampusu Univerzity Hradec Králové Na Soutoku.


18. 2. 2016

Vejška se představí středoškolákům

FIMka LIVE aneb komentované procházky fakultou je akce určená hlavně pro ty středoškoláky, kteří zatím váhají, kde stráví své další studentské roky. Z iniciativy studentů Fakulty informatiky a managementu UHK tak vznikl nápad představit potenciálním spolužákům školu tak trochu jinak, neformálně. Vysokoškoláci zájemce rádi provedou výukovými a relaxačními prostory budovy a hlavně přidají svůj pohled na studium, názory, zkušenosti.


11. 2. 2016

První volba kandidáta na rektora dopadla patem

Ve středu 10. února 2016 vybíral Akademický senát Univerzity Hradec Králové (UHK) kandidáta na nového rektora, který by měl od nového akademického roku nahradit ve funkci současného nejvyššího představitele univerzity prof. Josefa Hynka. Nikdo ze tří navržených kandidátů však ani po dvou volebních kolech nezískal potřebnou většinu hlasů Akademického senátu. Proto se budou volby opakovat.


2. 2. 2016

HED 2016: Hradecké ekonomické dny lákají kvalitní ekonomy i manažery

Na akademickou půdu Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové do areálu Na Soutoku se sjedou 2. a 3. února 2016 odborníci z České republiky, Slovenska i Polska na mezinárodní konferenci Hradecké ekonomické dny, aby besedovali o aktuálních ekonomických otázkách.


6. 1. 2016

Univerzita Hradec Králové zná jména kandidátů na nového rektora

Univerzitu Hradec Králové (UHK) čeká volba rektora na nové čtyřleté období. Členové akademické obce univerzity mohli odevzdávat své návrhy na kandidáty do dnešního poledne. Krátce po dvanácté hodině si volební komise vyzvedla zapečetěné obálky, zkontrolovala, zda kandidáti vyhověli všem požadavkům a sestavili volební listinu.


16. 12. 2015

Na „fildě“ probádají, jak deprese udržuje strukturu společnosti

Interdisciplinární centrum pro studium jazyka, mysli a společnosti při Katedře filozofie a společenských věd Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové si jako svého posledního hosta v letošním roce pozvalo prof. MUDr. Cyrila Höschla, DrSc. z Univerzity Karlovy, aby ve středu 16. prosince 2015 přijel proslovit přednášku na téma Sociobiologie deprese.


4. 12. 2015

Studenti jsou v balíku

O tom, že se vyplatí studovat pilně, svědčí zvýšené částky prospěchového stipendia, které ještě letos svým studentům vyplatí Fakulta informatiky a managementu Univerzity v Hradci Králové (FIM UHK, FIMKA).


19. 10. 2015

Univerzita ocení zakladatele spolupráce s Tchaj-wanem

Přes dvě stovky královéhradeckých studentů na tchajwanských univerzitách, naopak největší skupina Tchajwanců studujících na českých univerzitách zapsaná v Hradci Králové, nadto dvě česko-tchajwanské svatby. To je výsledek dvanácti let spolupráce Univerzity Hradec Králové (UHK) nyní již s deseti univerzitami v Čínské republice Tchaj-wan. Za zásluhy o její mimořádný rozvoj převezme v úterý 20. října 2015 profesor Guor Rurng Shieh Medaili rektora Univerzity Hradec Králové.


25. 9. 2015

Univerzita bude zářit do noci vědou

Do páteční noci 25. září 2015 bude Univerzita Hradec Králové zářit světlem! Po roce se totiž na akademické půdě opět uskuteční Noc vědců. Tato akce je součástí celoevropských setkání veřejnosti s vědci, kteří se snaží představit svou práci srozumitelným jazykem a zábavnou formou a prakticky doložit, v čem je věda pro každého z nás užitečná.


12. 9. 2015

Hradeckou univerzitu navštívily stovky absolventů

Stovky bývalých studentů i se svými rodinami a známými se přišly 12. září 2015 podívat na Univerzitu Hradec Králové (UHK), a to při příležitosti setkání absolventů a přátel. Za přítomnosti těchto návštěvníků univerzita ve svém areálu otevřela studentský park, poprvé vyvěsila své nové vlajky a vysadila památeční stromy. Setkání vyvrcholilo koncertním programem, v němž vystoupily skupiny jako Abraxas a Progres 2 a jejž v průběhu dne sledovalo kolem tisíce posluchačů.


12. 9. 2015

Univerzita pořádá druhé setkání absolventů a přátel

Na třicet tisíc svých absolventů zve Univerzita Hradec Králové k návratu do poslucháren a k setkání s bývalými učiteli a spolužáky. Navazuje tak na první akci pořádanou v roce 2013, při níž se prvního srazu absolventů zúčastnilo na 2 000 někdejších studentů a jejich rodinných příslušníků. Letošní program proto myslí na všechny generace a zdaleka nejen na samotné držitele univerzitního diplomu, nýbrž i na ostatní veřejnost.


12. 9. 2015

Univerzita pořádá druhé setkání absolventů a přátel

Na třicet tisíc svých absolventů zve Univerzita Hradec Králové k návratu do poslucháren a k setkání s bývalými učiteli a spolužáky. Navazuje tak na první akci pořádanou v roce 2013, při níž se prvního srazu absolventů zúčastnilo na 2 000 někdejších studentů a jejich rodinných příslušníků. Letošní program proto myslí na všechny generace a zdaleka nejen na samotné držitele univerzitního diplomu, nýbrž i na ostatní veřejnost.


10. 9. 2015

Den Univerzity Hradec Králové láká absolventy i veřejnost

V sobotu 12. září 2015 pořádá Univerzita Hradec Králové (UHK) velké setkání pro všechny své absolventy a přátele. Celodenní akce nabídne akademický program, koncerty hudebních skupin pod širým nebem, prohlídky objektů školy i otevření nového studentského parku.


29. 5. 2015

Olympionička Vrabcová Nývltová vybojovala další titul

Olympionička v běhu na lyžích Eva Vrabcová Nývltová se v pátek 29. května krátce po poledni stala držitelkou titulu bakalář v oboru Sportovní management na Fakultě informatiky a managementu Univerzity v Hradci Králové.


26. 5. 2015

Fakulta zlepšuje podmínky pro studium i výzkum

Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové (FIM UHK) otevře v areálu Na Soutoku dvě nové laboratoře pro výuku počítačových sítí a operačních systémů.


21. 5. 2015

Polsko-česká vědecká společnost uspořádá na půdě hradecké filozofické fakulty mezinárodní sympozium

K rozvoji přeshraniční spolupráce českých a polských univerzit, akademií, dalších odborných institucí i místních samospráv přispěje setkání zástupců Polsko-české vědecké společnosti (Polsko-Czeskie Towaryzstwo Naukowe), které se uskuteční od 21. do 23. května 2015 na Univerzitě Hradec Králové. Akci, z níž vzejde nové vedení uskupení, pořádá Polsko-česká vědecká společnost ve spolupráci s Filozofickou fakultou Univerzity Hradec Králové a pražským Historickým ústavem Akademie věd ČR.


20. 5. 2015

Člověku coby oběti se bude věnovat mezinárodní historické sympozium

Cyklus odborných setkání k výročí sedmdesáti let od ukončení druhé světové války v českých zemích, které pořádal v posledních dvou měsících Historický ústav Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové, završí mezinárodní sympozium na téma Člověk jako oběť.


28. 4. 2015

Výstava fotografií z cyklu Člověk a víra

V úterý 28. dubna 2015 v 16 hodin proběhne na Univerzitě Hradec Králové v Galerii T v Objektu společné výuky vernisáž výstavy fotografa Romana Albrechta, která náleží do projektu Člověk a víra. Na základě dohody mezi Univerzitou Hradec Králové a královéhradeckého římskokatolického biskupství bude na univerzitě po dva týdny vystavena desítka velkých uměleckých fotografií zachycujících zdejší katedrální chrám sv. Ducha.


22. 4. 2015

Hradecká „filda“ pokřtila nové Dějiny Latinské Ameriky stylově

Poprvé od roku 1979 měli milovníci historie možnost seznámit se prostřednictvím čerstvě vydané publikace s minulostí latinskoamerických zemí. Novou publikaci Dějiny Latinské Ameriky z pera Jana Klímy, odborníka na historii zemí mnoha světových kontinentů, pokřtila Filozofická fakulta Univerzity Hradec Králové ve středu 22. dubna 2015.


18. 4. 2015

Zelená fakulta Univerzity Hradec Králové uklidila řeku Orlici

Aby dostáli své fakultní barvě, tedy zelené, rozhodli se studenti i zaměstnanci Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové, že v sobotu 18. dubna 2015 vlastnoručně napomohou zlepšení životního prostředí v okolí svého města. Zúčastnili se proto úklidu jednoho z nejvýznamnějších východočeských vodních toků, a to v rámci účasti na každoroční akci Čištění řeky Orlice.


14. 4. 2015

Hradečtí přírodovědci zvou do Science Café

Vědci sdružení kolem Přírodovědecké fakulty Univerzity Hradec Králové zvou po tříleté odmlce opět do Science Café! Popularizační setkávání obnovují pod hlavičkou Spolku královéhradeckých přírodovědců.


31. 3. 2015

Mezinárodní konference mladých historiků oslaví desáté narozeniny

Práva žen žijících za tzv. První republiky rozhodovat o svém těle, propagační činnost první Československé republiky v meziválečném Japonsku, návrat pracovních sil do zemědělství v Pardubickém kraji, „tuzexová literatura“ nebo české spolky v Chicagu. I těmito tématy bude obohacen jubilejní desátý ročník mezinárodní konference České, slovenské a československé dějiny 20. století, již pořádají na přelomu března a dubna doktorandi Historického ústavu Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové (HÚ FF UHK).


25. 3. 2015

Umělci z pedagogické fakulty na jednom koncertě s filharmoniky

Studenti a akademici Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové, mnoho významných profesionálních umělců a skvělý kulturní zážitek – to vše nabídne tradiční Slavnostní koncert Hudební katedry Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové.


23. 3. 2015

Pedagogické dny 2015

Poslední týden v březnu patří každoročně na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové pedagogům z nejrůznějších typů škol a školských zařízení.


23. 3. 2015

Naše společná přítomnost 2015

Ve dnech 23. a 24. března 2015 pořádá Katedra kulturních a náboženských studií PdF UHK společně s Ekonomickou fakultou Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a Centrem pro otázky životního prostředí UK v Praze konferenci Naše společná přítomnost 2015. Hlavním tématem konference bude teze „Různé kultury, jedna příroda“.


19. 3. 2015

Netradiční setkání s matematikou na univerzitě

Pedagogové Katedry informatiky a kvantitativních metod Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové chtějí středoškolákům z Hradce Králové a okolí, svým studentům i zájemcům z řad veřejnosti ukázat matematiku nikoliv jako „strašáka“, ale jako samozřejmou součást lidské kultury s bohatou historií i zajímavou moderní počítačovou podobou. Proto pořádají již 3. ročník akce „Den π [Pí] na FIM“.


11. 3. 2015

Mladí politologové pořádají konferenci o energetice v Africe

Že je studovaný obor baví a jejich zájmy a znalosti sahají daleko za hranice vyučované látky, dokáží studenti Katedry politologie Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové (FF UHK), kteří budou hlavními aktéry odborné konference na téma Energetické zájmy velmocí v Africe.


3. 3. 2015

Firmy se představí studentům, studenti firmám

Veletrh pracovních příležitostí HIT kariéra je jednou ze součástí programu, který pro studenty připravila Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové (FIM UHK) na úterý 3. března 2015 ve svých prostorách v areálu Na Soutoku.


2. 3. 2015

Jiří Rusnok promluví na univerzitě

V rámci cyklu zvaných přednášek osobností vystoupí v pondělí 2. března 2015 na Fakultě informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové (UHK) Ing. Jiří Rusnok, člen bankovní rady České národní banky.


24. 2. 2015

Závěry sněmu akademických senátů pedagogických fakult ČR

Na půdě Univerzity Hradec Králové (UHK) se v závěru února uskutečnilo jednání Sněmu akademických senátů pedagogických fakult České republiky (AS PdF ČR). Obsahem jednání byla především neustále se zhoršující situace ve financování vysokoškolského vzdělávání na pedagogických fakultách.


23. 2. 2015

Rektor Univerzity Hradec Králové odlétá s vládní delegací do Koreje

Součástí české delegace do Jižní Koreje vedené premiérem Bohuslavem Sobotkou je i rektor Univerzity Hradec Králové profesor Josef Hynek. Vládní mise odlétá na jih Korejského poloostrova v pondělí 23. února 2015 a v zemi stráví tři pracovní dny. Jendou z hlavních součástí programu bude podnikatelské fórum za účasti předsedy české vlády. V jeho rámci se pro stávající i potenciální korejské partnery představí i české výzkumné instituce.


11. 2. 2015

Stavba Přírodovědecké fakulty Univerzity Hradec Králové zahájena

Univerzita Hradec Králové (UHK) zahájila výstavbu budovy Přírodovědecké fakulty. V závěru ledna 2015 podepsal rektor univerzity Josef Hynek smlouvu s firmou Gemo Olomouc, která se stala vítězem soutěže o zhotovitele stavby. Převzetím staveniště 27. ledna 2015 začala plynout lhůta ke zhotovení díla, které má být završeno do konce září 2016.


11. 2. 2015

Studentům hradecké Filozofické fakulty se otevře muzeum k praxi i studiu

Pestré výstavy pro veřejnost, rozkvět nabídky celoživotního vzdělávání, bohatší možnosti praxí pro studenty i rozvoj vědecké a publikační činnosti. Aby dosáhly těchto vizí, zpečetily Filozofická fakulta Univerzity Hradec Králové a Muzeum východních Čech v Hradci Králové podpisem Deklarace o vzájemné spolupráci svůj zájem o posílení společné pozice v očích veřejnosti i odborníků.


15. 9. 2014

Stavba pro Univerzitu Hradec Králové

Je rozhodnuto, dokument schvalující stavbu pro Univerzitu Hradec Králové podepsali představitelé ministerstev školství, mládeže a tělovýchovy i financí. Univerzita Hradec Králové bude stavět třetí pavilón svého vysokoškolského areálu poblíž soutoku Labe a Orlice, podle něhož nese daná rozvojová lokalita i svůj název – Na Soutoku.