29.09.2016

  ADIBUM 2016 a ARONCAS 2016 otevřely dialog mezi malajskými a českými univerzitami

  Aula Univerzity Hradec Králové se ve dnech 20. - 21. září 2016 stala útočištěm vědeckých pracovníků z celého světa. FIM pod patronátem rektora UHK zde spolu s MALTESAS (Malaysia Technical Scientist Association) a UTM (University Teknologi Malaysia) zorganizovaly hned dvě konference na téma informační technologie, obchod a management. Program konferencí poskytl především prostor pro dialog o vědeckovýzkumné spolupráci mezi malajskými a českými univerzitami.

   Akce byla zahájena v Aule Objektu společné výuky UHK v areálu Na Soutoku za účasti vedení univerzity v čele s jejím rektorem profesorem Kamilem Kučou, malajské delegace, zástupců města Hradce Králové a dalších hostů. V roli hlavních řečníků vystoupili profesor Radosław Piotr Katarzyniak z Wroclaw University of Science and Technology, Poland s příspěvkem „Cognitive-oriented approach to linguistic summaries production in ambient intelligence and smart environments“ a profesor Ali Selamat z Universiti Teknologi Malaysia s příspěvkem „Internet Phishing Website Detection Using Hybrid Features“.

  Program dále pokračoval prezentací více než sta příspěvků autorů nejen z Česka, ale například i Malajsie, Ruska, Indie, Indonésie, USA, Saudské Arábie, či  Jižní Afriky. Nejlepší příspěvek konference byl oceněn plaketou při slavnostním večeru na zámku Karlova koruna v Chlumci nad Cidlinou. Z pódia si ji odnesl student doktorského studijního programu Informační a znalostní management na FIM Ing. Vojtěch Tuček.

  „Jedinečnost těchto konferencí spočívá i v tom, že se jedná o první konference pořádané malajskou organizací MALTESAS v Evropě. Jejich program poskytne prostor pro dialog o vědeckovýzkumné spolupráci mezi malajskými a českými univerzitami, kdy za malajskou stranu se kromě jiných zúčastnil i náměstek ministra pro vědu a výzkum Malajsie Abu Bakar Mohamad Diah,“ řekl předseda konference docent Krejcar, proděkan Fakulty informatiky a managementu UHK, a dodal: "Konference se konaly v prostorách hradecké univerzity právě proto, že zde probíhá dlouhodobá úspěšná spolupráce mezi naší univerzitou  a malajskou univerzitou zastupovanou profesorem Ali Selamatem."

  Ing. Věra Palánová
  Děkanát FIM UHK, komunikace a propagace


 • Více z Tiskove-zpravy

Naposledy upraveno: Tuček Vojtěch, 29.9.2016 10:49