20.03.2017

  Archeologové sjednotili své postupy. Na D11 vyrazí s detektory kovů

  Jak budou postupovat při záchranném výzkumu na budoucí trase dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře, se radili archeologové při workshopech, které se uskutečnily na Filozofické fakultě Univerzity Hradec Králové.

  Při akci se sešli zástupci hradecké katedry archeologie s pracovníky Archeologického centra Olomouc a společnosti Archaia Praha. Své přednášky experti z oborů archeologie, antropologie, geologie nebo geodézie věnovali terénním a laboratorním pracím spojeným s výzkumem.

  „Odborníci posluchače při svých příspěvcích seznámili s navrhovanými postupy při zacházení s kovovými nálezy, nakládání s osteologickými nálezy, odebírání vzorků pro přírodovědné analýzy i evidenci nálezů,“ vysvětlil tajemník Katedry archeologie FF UHK Pavel Drnovský.

  Archeologové i jejich kolegové z příbuzných oborů si vyměnili zkušenosti a dohodli se na vhodném postupu prací. Při archeoworkshopech tak došlo ke sjednocení exkavační* i poexkavační metodiky jednotlivých institucí, které budou na trase dálnice pracovat.

  „V současné době se připravuje geofyzikální měření a terénní prospekce za pomocí detektoru kovů,“ prozradil závěrem Drnovský. 

  *Exkavace = terénní odkryv.


 • Více z Tiskove-zpravy

Naposledy upraveno: Tuček Vojtěch, 20.3.2017 14:31