29.05.2015

  Olympionička Vrabcová Nývltová vybojovala další titul

  Olympionička v běhu na lyžích Eva Vrabcová Nývltová se v pátek 29. května krátce po poledni stala držitelkou titulu bakalář v oboru Sportovní management na Fakultě informatiky a managementu Univerzity v Hradci Králové.

  Na otázku jak se cítí, odpověděla krátce po vyhlášení výsledků zcela bezprostředně: „Teď už nádherně. Ale před zkouškou jsem byla hodně nervózní. Tři dny jsem téměř nespala.

  Úspěšná olympionička složila všechny státnice na výbornou a obhájila svou bakalářskou práci na téma, které úzce souvisí s jejím sportovním zaměřením, Efekt vysokohorského tréninkového kempu na výsledky vrcholových závodů v běhu na lyžích.

  Vedoucí její závěrečné práce docent Komeštík z Katedry rekreologie a cestovního ruchu přístup nové absolventky ke studijním povinnostem jen chválí: „Přál bych si víc takových studentů. Eva plnila vždy své studijní povinnosti mezi prvními. Dokonce i v průběhu olympiády se mnou svou závěrečnou práci konzultovala přes e-mail. Její přístup ke studiu byl i přes její výjimečné vytížení zkrátka vzorný.“

  A plány nové paní bakalářky do budoucna?: „Nezříkám se dalšího studia. Jednou bych chtěla pokračovat. Zatím se chci zaměřit na výživu sportovců. Teď plánuji nejméně půl roku pauzu a budu relaxovat. Do Hradce Králové se ale vracím už 13. června, kdy poběží hradecký Run Tour.“ O deset dní později, 23. června si Eva Vrabcová Nývltová spolu s ostatními spolužáky slavnostně převezme svůj diplom v Aule Univerzity Hradec Králové v areálu Na Soutoku. • Více z Tiskove-zpravy

eva1 eva2 eva3

Naposledy upraveno: Čáslava Karel, 29.5.2015 14:56