07.03.2019

  HIT kariéra 2019 nabídla studentům skvělé možnosti

  Již tradičně uspořádala ve svých prostorách Fakulta informatiky a managementu jarní veletrh pracovních příležitostí s názvem HIT kariéra. Návštěvníkům, hlavně z řad studentů, se 5. března představilo více než 40 firem a společností.

  Studenti tak měli jedinečnou šanci setkat se na prezentačních stáncích se zástupci firem osobně, dozvědět se o aktuálních nabídkách brigád či zaměstnání nebo si domluvit konkrétní téma své závěrečné práce dle potřeb firmy. Kromě toho firmy pro studenty připravily 20 tematicky různorodých přednášek, například Takový normální den datového detektiva…, Business Intelligence, Banka v cloudu, Jak se stát BI konzultantem, Informační systémy v HR a další.

  Letos jsme se HIT kariéry zúčastnili vůbec poprvé a už teď víme, že příští rok moc rádi přijedeme znovu,“ říká zástupce jedné z firem a zároveň absolvent FIMky Ing. Václav Kňourek. „Připravili jsme si pro studenty nejprve inspirativní přednášku s názvem "Jak zkrotit svět mobilními aplikacemi", ve které jsme nastínili, co asi tak obnáší proces vývoje mobilních aplikací. Z našeho stánku si studenti mohli odnést kromě dobré nálady, kterou jsme se snažili rozdávat, i něco dobrého na zub. Jsme vývojářská firma, která má kromě Prahy své kanceláře právě i v Hradci Králové. Proto jsme využili možnosti hradeckého veletrhu na modré fakultě a bavili se se studenty o pracovních příležitostech.
  Rozhodně si myslím, že je to skvělá šance, jak studentům při studiu přiblížit možnosti, které praxe nabízí a popovídat si zároveň o nových technologiích,“ dodává Václav Kňourek, který nyní působí jako marketing manager ve společnosti DAMI development s.r.o.

  Veletrh nabídl i různé soutěže o ceny připravené vystavovateli na stáncích či v přednáškách. Fakulta do programu veletrhu zařadila soutěž TRIANGL, jejímž cílem bylo podpořit další formy spolupráce - jak název napovídá – tří subjektů, a to studentů, firem a univerzity. Studenti oboru Aplikovaná informatika zde prezentovali své zajímavé práce s přesahem do praxe. Mezi pěti projekty byl vyhodnocen jako nejlepší Vytápěcí systém pro seniory autora Pavla Čižinského. Cílem mého projektu je vytvořit termostat, lehce dostupný a zároveň velmi jednoduše ovladatelný pro staré lidi. Hlavní motivací byla má babička, která měla po rekonstrukci bytu problém si na nový termostat zvyknout. A jelikož na trhu není žádný vhodný pro tuto věkovou kategorii, rozhodl jsem se postavit svůj vlastní,“ popisuje svůj záměr úspěšný autor.

  Jakým směrem se vydala HIT kariéra v druhém dekádě své existence hodnotí docentka Petra Poulová, proděkanka pro rozvoj a zahraniční styky, která programově i organizačně akci připravuje: “Letošního 11. ročníku veletrhu pracovních příležitostí se zúčastnilo 42 partnerských společností od začínajících startupů až po velké nadnárodní společnosti. Pro studenty tak byla HIT kariéra možností k získání velmi zajímavých kontaktů. V závěru veletrhu proběhlo i tradiční setkání zástupců akademické a podnikatelské sféry Modrá fakulta – Váš partner, které oběma stranám přineslo řadu zajímavých podnětů k rozvoji další spolupráce.“


  Věra Palánová 
  děkanát FIM UHK  • Více z Tiskove-zpravy

Naposledy upraveno: Novák Jakub, 7.3.2019 8:51