14.04.2019

  Hradecká „filda“ čistila břehy Orlice

  Skupina jedenadvaceti odvážlivců se v čele s děkankou FF UHK dr. Pavlínou Springerovou vydala na kánoích uklidit Orlici.

  Pádla, háky, pytle na odpad, rukavice a hurá do lodí. Každoroční čištění Orlice se na hradecké Filozofické fakultě stalo tradicí. Skupina studentů, akademiků a zaměstnanců fakulty se chopila pádel poprvé už v roce 2015. Letos tedy popáté nasedli odvážlivci do kánoí, aby od ranních do odpoledních hodin čistili břehy řeky Orlice.
   
  Jejich trasa začala u Krňovic, končila ve Svinarech. Kdo si myslí, že se v těchto odlehlejších místech nic nenajde, bohužel se plete. Nespočet plastových a skleněných lahví, pneumatiky, dětská odrážedla, igelitové pytle, okapy, … Civilizační odpad, se kterým si sama příroda neporadí. To všechno pak na konci dne reprezentanti fakulty předali firmě Marius Pedersen a za odměnu si odnesli památeční trička.
   
  Orlice je teď o mnoho pytlů plných odpadu lehčí. Ekologický nekomerční projekt Řeky nejsou smetiště s akcí Čištění v přírodním parku Orlice, do kterého se Filozofická fakulta zapojuje, vznikl v roce 2007.  

   
  Veronika Střítecká
  děkanát FF UHK • Více z Tiskove-zpravy

Naposledy upraveno: Novák Jakub, 18.4.2019 10:16