22.04.2015

  Hradecká „filda“ pokřtila nové Dějiny Latinské Ameriky stylově

  Poprvé od roku 1979 měli milovníci historie možnost seznámit se prostřednictvím čerstvě vydané publikace s minulostí latinskoamerických zemí. Novou publikaci Dějiny Latinské Ameriky z pera Jana Klímy, odborníka na historii zemí mnoha světových kontinentů, pokřtila Filozofická fakulta Univerzity Hradec Králové ve středu 22. dubna 2015.

  Do krás, tajů i kritických momentů dějin zemí rozkládajících se od Mexika až po Ohňovou zemi zasvětil návštěvníky besedy určené široké veřejnosti odborník na slovo vzatý, Jan Klíma z Katedry politologie Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové. „Třešničkou na dortu“ celé akce potom byl slavnostní křest nové publikace.

  Společenská událost na hradecké „fildě“ byla pojata stylově. K dějinám a kultuře latinskoamerických zemí neodmyslitelně patří také jejich národní pokrmy, a proto si mohli příchozí nově nabyté vědomosti o Latinské Americe „okořenit“ při ochutnávce místní kuchyně. Beseda s autorem nabídla i unikátní možnost si publikaci zakoupit a opatřit autorovým podpisem.

  Katedra politologie Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové se latinskoamerickému regionu soustavně věnuje. Na magisterském stupni nabízí uchazečům studijní obor Politologie – latinskoamerická studia a na doktorském stupni studia zprostředkovává posluchačům studium Latinskoamerických studií, zároveň katedra umožňuje svým studentům krátkodobé exkurze i dlouhodobé studijní pobyty na partnerských latinskoamerických univerzitách a organizuje mezinárodní konference zaměřené na tento region.

   

  Více informací o doc. Janu Klímovi naleznete zde:
  http://ff.uhk.cz/politologie/lide/lide_detail.php?kmenovi=klima

  Pro více informací o akci kontaktujte:
  Mgr. et Mgr. Lenku Kašparovou
  Referát pro vnější vztahy a komunikaci
  Filozofická fakulta Univerzity Hradec Králové
  e-mail: lenka.kasparova.1@uhk.cz
  tel.: 439 331 217


 • Více z Tiskove-zpravy

Naposledy upraveno: Čáslava Karel, 27.4.2015 16:51