29.01.2018

  Hradecké ekonomické dny přivítají ekonomy i manažery z deseti zemí

  Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové (FIM UHK) bude hostit ve dnech 30. a 31. ledna 2018 ekonomické a manažerské odborníky, kteří přijali pozvání k účasti na již 16. ročníku mezinárodní konference Hradecké ekonomické dny.

  Cílem konference je i v tomto roce prezentace výsledků vědeckovýzkumné činnosti v oblasti ekonomie, podnikové ekonomiky, managementu řízení regionů a oblasti agrobyznysu a vytvoření pravidelné platformy pro setkávání odborníků blízkých oborů.

  „Setkání účastníků napomáhá navazování osobních kontaktů důležitých pro předkládání společných výzkumných projektů. Program pak dává prostor pro prezentaci i publikování mladých pedagogů,“ říká docentka Petra Marešová, vedoucí katedry ekonomie a předsedkyně organizačního a programového výboru konference. Již tradičně bude zahajující řečník z ČNB, tento rok je hostem prof. Luboš Komárek, ředitel odboru vnějších ekonomických vztahů. Jeho přednáška s názvem DEVELOPMENT OF ECONOMIC ALIGNMENT AMONG EURO AREA COUNTRIES je zaměřena na sladěnost zemí v eurozóně. „Podtitulem konference je letos ,Production Economics in the Context of Industry 4.0.' Proto doporučuji plenární přednášku profesora Josefa Basla z České společnosti pro systémovou integraci na téma Industry 4.0. Se zájmem také očekávám business příspěvek Ing. Petra Wurma, vedoucího prodeje z GiST s.r.o.,GIST INTELLIGENCE – FROM CONTROLLING TO THE MANAGEMENT PORTAL,'  prozradila své tipy docentka Marešová.

  A jaké novinky svým účastníků nabídne letošní ročník? Poprvé se udělí cena za nejlepší článek sponzorovaná švýcarským vydavatelstvím MDPI v hodnotě 300 švýcarských franků. Stejné vydavatelství bude publikovat nejzdařilejší články z konference ve svých vědeckých žurnálech Economies a Systems. Ve spolupráci s Jihočeskou univerzitou se také objeví několik vybraných článků v časopise Scientific Journal for Economics and Management – Acta Universitatis Bohemiae Meridionalis. Poprvé bude toto významné mezinárodní setkání odborníků hostit delegaci z Yangtze University z Jingzhou v Číně.

  Konferenci, která se bude konat v prostorách budovy FIM UHK v areálu Na Soutoku, Hradecká 1249/6, zahájí rektor UHK profesor Kamil Kuča v 10.30 hod. v posluchárně J1.

  Věra Palánová
  děkanát FIM UHK


 • Více z Tiskove-zpravy

Naposledy upraveno: Tuček Vojtěch, 29.1.2018 16:16