23.11.2015

  Hradečtí historici obohatí mezinárodní konferenci Poděbradská éra v zemích České koruny

  O zelenohorské jednotě, válce a násilí v poděbradské době i sídlech poděbradského rodu budou na mezinárodní vědecké konferenci Poděbradská éra v zemích České koruny referovat odborníci z Historického ústavu Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové.

  Konference se koná 25. až 27. listopadu 2015 v Kongresovém centru Lázeňská kolonáda v Poděbradech. Akci pořádá město Poděbrady ve spolupráci s hlavním odborným garantem, Historickým ústavem Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové, a Historickým ústavem Akademie věd ČR. Záštitu nad mezinárodním setkáním historiků převzal předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček.
   
  Využít jedinečné možnosti přijít si vyslechnout příspěvky předních středoevropských specialistů k rozličným fenoménům historického období spojeného se jménem krále Jiřího z Poděbrad může každý. Vstup na konferenci je po všechny tři dny zdarma.
   
  „Návštěvníci konference uslyší mimo jiné i příspěvky profesora Petra Čorneje, Jaroslava Čechury, Wojciecha Iwanczaka či Mileny Bartlové a seznámí se nejen se světem vysoké politiky a bitevních polí, ale i se stavem práva, ekonomiky, kultury i s náboženským a duchovním klimatem v poděbradské éře,“ zve do Poděbrad na nejzajímavější body programu odborný garant konference docent Martin Šandera z historického ústavu hradecké „fildy“.
   
  Součástí akce bude též křest publikace vzešlé z konference Projekt Jiřího z Poděbrad: Hledání nové Evropy.
   
  Program a více informací o konferenci včetně registračního formuláře je možné nalézt na webových stránkách Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové zde
   

  Pro více informací o konferenci kontaktujte:

  Mgr. et Mgr. Lenku Kašparovou

  Referát vnějších vztahů a komunikace FF UHK
  e-mail: lenka.kasparova.1@uhk.cz
  tel.: 493331217 • Více z Tiskove-zpravy

Naposledy upraveno: Čáslava Karel, 23.11.2015 12:4