15.03.2016

  Matematika, jak ji možná neznáte

  Již čtvrtý ročník akce nazvané Den π na FIM letos proběhne v úterý 15. března 2016 v kampusu Univerzity Hradec Králové Na Soutoku.

  Cílem každoročního setkání nazvaného Den π na FIM je ukázat studentům středních škol z Hradce Králové a okolí i zájemcům z řad veřejnosti, že matematika není jen suchá věda, ale má velmi poutavou historii i přitažlivou moderní podobu. „Naším cílem je ukázat zajímavé historické souvislosti, opomíjené partie matematiky i moderní metody související s kružnicí a číslem π. Letošní velký zájem o akci nás příjemně překvapil a doufáme, že mladé příznivce matematiky prezentovaná témata zaujmou“, říká jedna z organizátorů akce Mgr. Iva Vojkůvková, lektorka z Katedry informatiky a kvantitativních metod.

  Studenti gymnázií z Hradce Králové a Hořic, kteří se přihlásili na akci Den π na FIM, určitě nepatří mezi ty, pro které je plánovaná povinná maturita z matematiky „strašákem“. Okolo šedesátky se jich chystá na přednášku s názvem „Pídění za kvadraturou kruhu“ a následné workshopy „Naše kružnice obrátí váš svět naruby“ v počítačových učebnách Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové.
   
  Více informací včetně programu: http://fim2.uhk.cz/pi/index.html


  Ing. Věra Palánová

  propagace a komunikace
  děkanát FIM
  e-mail: vera.palanova@uhk.cz
  tel.: +420 493 332 217
   
    • Více z Tiskove-zpravy

Naposledy upraveno: Čáslava Karel, 11.3.2016 12:50