21.11.2018

  Sociologové se budou ohlížet do minulosti, nahlížet přítomnost a dívat se do budoucnosti

  V Hradci Králové se uskuteční významná konference České sociologické společnosti, kterou letos spoluorganizuje Filozofická fakulta Univerzity Hradec Králové. Jejím tématem bude Česká společnost a sociologie: diagnózy a perspektivy (1918 – 2018).

  Na půdu Univerzity Hradec Králové se tak na konci listopadu sjede řada významných sociologů.  Za všechny můžeme jmenovat prof. Miloše Havelku, prof. Ladislava Rabušice nebo prof. Gerlindu Šmausovou. Protože sociologie je věda o společnosti, nepřekvapí, že na programu třídenní konference je mnoho témat zajímavých nejen pro odborníky. Řečníci se zamyslí mimo jiné nad problémem populismu, konstrukcí rizika užívání hormonální antikoncepce, střídavou péčí, vztahem nastupující a starší generace, vězeňstvím či situací současného venkova.
   
  Výroční konference bude navíc spojena s Valným shromážděním České sociologické společnosti a předáváním hned dvou cen. V případě prvního ocenění půjde o tradiční Cenu Miroslava Petruska ve studentské soutěži o nejlepší odbornou sociologickou stať v časopise s recenzním řízením, druhé vyznamenání, Cena České sociologické společnosti za vynikající publikaci, se bude udílet vůbec poprvé.
   
  Konference České sociologické společnosti Česká společnost a sociologie: diagnóza a perspektivy (1918 – 2018) se koná 28. – 30. listopadu v kampusu Univerzity Hradec Králové (Na Soutoku, Hradecké 1227). Více informací i podrobný program najdete na http://css2018.ceskasociologicka.org.
   
  Veronika Střítecká
    • Více z Tiskove-zpravy

Naposledy upraveno: Novák Jakub, 21.11.2018 12:2