18.02.2016

  Vejška se představí středoškolákům

  FIMka LIVE aneb komentované procházky fakultou je akce určená hlavně pro ty středoškoláky, kteří zatím váhají, kde stráví své další studentské roky. Z iniciativy studentů Fakulty informatiky a managementu UHK tak vznikl nápad představit potenciálním spolužákům školu tak trochu jinak, neformálně. Vysokoškoláci zájemce rádi provedou výukovými a relaxačními prostory budovy a hlavně přidají svůj pohled na studium, názory, zkušenosti.

  Řada středoškoláků cítí při kontaktu s akademiky ostych a bojí se vyslovit některé otázky, které s jejich možným budoucím studiem souvisejí. Komunikace s vrstevníky je pro ně mnohem přirozenější, méně formální a přitom velice oceňovaná. O tom jsme se mimo jiné přesvědčili i v rámci dne otevřených dveří v tzv. kavárně u věčného studenta. Nápadu našich studentů si velice ceníme a jsme rádi, že jsou ochotni svoji fakultu představit i dalším generacím studentů,“ říká proděkan pro studijní záležitosti, docent Tomáš Kozel.


  Jedním z průvodců po FIMce a zároveň autorů nápadu je Václav Kňourek, student oboru Informační management. Bakalářská práce ho přivedla k tématu propagace fakulty. Výsledkem je úspěšné video s názvem Odpal z Hradce, které je součástí letošní webové propagační kampaně fakulty. „Při tvorbě snímku Odpal z Hradce jsme se s kolegou Pavlem Tučkem snažili představit naši fakultu netradičním, ale věcným způsobem. Základním stavebním kamenem videa byla myšlenka, že FIMka je moderní fakultou, která jde s dobou. S lehkou nadsázkou se skutečnými akademiky v hlavních rolích jsme přitom chtěli upozornit hlavně na rozvoj vědecké činnosti na fakultě,“ říká autor videa a dodává: „I když univerzitní videa jsou oblíbeným zdrojem zábavy, není nad vlastní zážitek. Proto koncept neformálních procházek. Máme v plánu studenty přivítat krátkou přátelskou přednáškou, ve které se jim pokusíme sdělit to nejdůležitější, co by o FIMce měli vědět, a pak už vyrazíme na slíbenou prohlídku. Na FIMce to žije a my se o to s Vámi chceme podělit.

  Se studenty se můžete setkat 18. 2. nebo 25. 2. 2016 vždy od 14 do 17 hodin, kdy se budou komentované procházky konat.

  Na fakultě v současnosti studuje na dva tisíce studentů obory se zaměřením na informatiku, ekonomii, management a cestovní ruch. V tomto roce fakulta plánuje přijmout 700 nováčků. Právě různorodost nabízených oborů je jedním z faktorů, které studenti oceňují. Další silnou stránkou školy je mezinárodní spolupráce. Vyjíždí se na studijní a pracovní stáže nejen do zemí EU, ale i do USA, na Tchajwan, do Thajska či Kazachstánu. Díky rozvinuté spolupráci s praxí nemají absolventi problém se zařazením do praxe.

  odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?v=gQngvUm8NaY


  Ing. Věra Palánová
  Děkanát FIM, komunikace a propagace

  e: vera.palanova@uhk.cz
  t: +420 493 332 217 • Více z Tiskove-zpravy

Naposledy upraveno: Čáslava Karel, 12.2.2016 11:9