18.04.2015

  Zelená fakulta Univerzity Hradec Králové uklidila řeku Orlici

  Aby dostáli své fakultní barvě, tedy zelené, rozhodli se studenti i zaměstnanci Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové, že v sobotu 18. dubna 2015 vlastnoručně napomohou zlepšení životního prostředí v okolí svého města. Zúčastnili se proto úklidu jednoho z nejvýznamnějších východočeských vodních toků, a to v rámci účasti na každoroční akci Čištění řeky Orlice.

  Skupina patnácti odvážlivců z hradecké „fildy“ se v sobotu i přes nepřízeň počasí vydala na kánoích z Třebechovic pod Orebem do Svinar. Jejich cílem bylo přispět k čistotě řeky, zbavit ji odpadu, který se do vody a jejího okolí dostal lidským přičiněním, a také si společnou akci studentů a zaměstnanců školy užít.
   
  Vyrostla jsem na březích Orlice, řeku a přírodu okolo ní mám tedy pod kůží. Ráda bych, aby se zájem o čistotu Orlice dostal pod kůži i studentům hradecké fildy. V letošním roce jsme se této akce účastnili poprvé, nicméně zájem našich studentů mě velmi mile překvapil a prokázal, že to byl krok správným směrem,“ říká děkanka Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové Pavlína Springerová.  
   
  Čištění koryt řek, přilehlých břehů a slepých ramen v Přírodním parku Orlice se konalo již poosmé. Při slavnostním zahájení letošního ročníku ekologické akce v Kostelci nad Orlicí došlo i na odemykání řeky Orlice podle vodáckých tradic. V té době už však měla „zelená rota“ vysokoškoláků plné ruce práce, aby trasa z Třebechovic pod Orebem do Svinar zářila čistotou.
   
  Kontakt:
  Mgr. et Mgr. Lenka Kašparová
  Referát pro vnější vztahy a komunikaci
  Filozofická fakulta Univerzity Hradec Králové
  e-mail: lenka.kasparova.1@uhk.cz
  tel.: 493 331 217


 • Více z Tiskove-zpravy

IMG_6469 IMG_6494 IMG_6498 IMG_6550 IMG_6555 IMG_6562 IMG_6598

Naposledy upraveno: Čáslava Karel, 27.4.2015 9:27