03.03.2015

  Gruzínský velvyslanec bude se studenty debatovat o aktuální situaci v postsovětském prostoru

  O vzájemných rusko-gruzínských vztazích i dalších politických tématech své země přijede ve světle aktuální mezinárodní situace pohovořit na Filozofickou fakultu Univerzity Hradec Králové velvyslanec Gruzie v Česku J. E. Zaal Gogsadze.

  Významný host, který nabízí unikátní možnost nahlédnout „pod pokličku“ dění v postsovětském prostoru očima další strany, zavítá mezi královéhradecké studenty politologie v úterý 3. března 2015.

  Současná ruská strategie na Ukrajině byla již v roce 2008 vyzkoušena odštěpením dvou gruzínských území Ruskem. Gruzínská zkušenost proto může pomoci vysvětlit záměry a taktiku Putinova režimu v rámci nynější ukrajinské krize,“ vysvětluje význam setkání mladých politologů s velvyslancem Karel Kouba, politolog z Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové.

  Přednáška a následná debata, které se odehrají v anglickém jazyce, se budou konat od 15.45 hodin v učebně B10 v budově Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové (náměstí Svobody 331). Další návštěvníci z řad studentů i veřejnosti jsou vítáni.

  Kontakt:
  Mgr. Lenka Kašparová, Filozofická fakulta UHK, komunikace, 493 332 217, lenka.kasparova.1@uhk.cz


 • Více z Tiskove-zpravy

Naposledy upraveno: Čáslava Karel, 3.3.2015 10:29