Prohlášení o přístupnosti

Při tvorbě a správě stránek Univerzity Hradec Králové zohledňujeme v maximální možné míře přístupnost a bezbariérovost webu dle novely Zákona č. 365/2000 Sb.

Web je vytvořen podle specifikace XHTML 1.0 Transitional. Některé elementy stránky z důvodu použité technologie obsahují atributy, které nejsou zcela v souladu s touto normou.

požadavky dle novely Zákona č. 365/2000 Sb., které aktuálně web nesplňuje:

Pravidlo 3 – z důvodu použité technologie jsou výjimečně některé informace zobrazitelné pouze při zapnutém javascriptu.
Pravidlo 29 – některé nabídky, které mohou být považovány za seznamy, nejsou z důvodu použité technologie vyznačeny jako seznamy.

Doporučená rozšíření prohlížeče

Veškerý textový obsah stránek je dostupný v běžně používaných prohlížečích, kompatibilita byla ověřována u všech moderních prohlížečů prohlížečů. Starší verze prohlížečů nemusí zcela věrně zobrazovat prvky, jakými jsou například položky menu a tabulky.

Některé informace, především rozsáhlého charakteru, jsou dostupné ve formátu PDF. Pro zobrazení těchto dokumentů je třeba mít nainstalovaný prohlížeč Adobe Reader, případně jiný software, který umí zobrazit formát PDF.

Ve zcela výjimečných případech, kdy je nutné zpřístupnit editovatelný dokument, jsou informace ve formátu DOC/DOCX nebo XLS/XLSX. K otevření těchto souborů je nutné mít nainstalován MS Office alespoň ve verzi 2003, případně vhodnou alternativu.

kontakt na správce webu

Vaše náměty či informace o problémech se zobrazováním těchto stránek zasílejte na adresu roman.borkovec@uhk.cz.

Naposledy upraveno: Administrátor webového portálu, 14.5.2015 11:15