19.04.2016

  Ředitel odboru sociálních služeb MPSV na ÚSP

  Ředitel odboru sociálních služeb MPSV Mgr. David Pospíšil představil studentům ÚSP UHK připravované změny v zákoně o sociálních službách v kontextu sociální práce ve veřejné správě.

  V pondělí 11. dubna 2016 Ústav sociální práce UHK opět uvítal na své půdě ředitele odboru sociálních služeb MPSV Mgr. Davida Pospíšila. Tentokrát byla prezentovaná přednáška zaměřena na téma "Sociální práce ve veřejné správě v kontextu zákona o sociálních službách a připravované změny".
  V první části přednášky Mgr. Pospíšil představil všechny profesní oblasti, ve kterých se lze s profesionálními sociálními pracovníky a pracovnicemi běžně potkat. Více pozornosti bylo potom věnováno specifické oblasti veřejné správy, kdy byl kriticky reflektován její aktuální stav. Následně byly prezentovány připravované změny v zákoně č. 108/2006 o sociálních službách, které se dotýkají právě i oblasti veřejné správy (např. v přípravě na povolání nebo dalšího vzdělávání). Přednáška byla zakončena krátkou diskusí.   
  Těšíme se na další přednášky v příštím akademickém roce 2016/2017 a pevně věříme, že se tento způsob zprostředkování aktuálních informací z MPSV bude nadále potkávat se zájmem našich denních i dálkových studentek a studentů oboru sociální práce. 


 • Více z Novinky

IMG_6024 IMG_6025 IMG_6026

Naposledy upraveno: Křížová Radana, 19.4.2016 11:15