Základní funkcionality pošty

V síti UHK existuje několik způsobů, jak používat internetovou poštu:

Office 365

Zaměstnanci a studenti UHK využívají cloudové řešení pošty Office 365.

Přihlášení k webovému rozhraní pošty v rámci služeb Office 365: https://outlook.com/uhk.cz

Další návody týkající se Office 365 naleznete zde: Office-365.

Lokální servery Exchange

Postup pro uživatele, kteří využívají některou ze schránek na univerzitním poštovnímu serveru (např. v rámci kurzů):

Nejjednodušší je přístup pomocí aplikace Microsoft Outlook. Tento způsob připojení je možné využít po přihlášení v síti UHK i mimo ni prostřednictvím služby Outlook Anywhere.

Druhá možnost je čtení pošty pomocí Outlook Web Access (dále jen OWA). Toto je www aplikace umožňující pracovat se složkami Outlooku pomocí internetového prohlížeče. OWA najdete na adrese http://posta.uhk.cz Při otevírání stránky se Vás prohlížeč zeptá na login, heslo a doménu. (V případě, že se objeví dotaz pouze na login a heslo, je třeba zadat login ve tvaru "uhk\login". OWA funguje z libovolného místa na Internetu a bezpečně přes protokol SSL, takže si můžete číst poštu odkudkoliv, kde máte připojení na Internet.

Přístup v rámci portálu - po přihlášení do portálu naleznete u svého profilu výstupy z intranetových aplikací a také svou poštu. Portál je napojen na Outlok Web Access, platí tedy stejná pravidla jako v předchozím případě. Pokud používáte internetový prohlížeč Internet Explorer, není navíc nutné pro zobrazení pošty v portálu znovu zadávat jméno a heslo.

Mimo školu se také můžete k poště připojit pomocí připojení k serveru Microsoft Exchange, nebo protokolů POP3, IMAP a SMTP (pozor protokoly jsou podporovány pouze přes SSL!). Pro přístup k mailboxu se používá stejné uživatelské jméno a heslo jako při přihlašování do sítě.

Naposledy upraveno: Administrátor webového portálu, 10.9.2015 10:22