Office 365

Office 365 pro studenty a zaměstnance Univerzity Hradec Králové

Všichni studenti a zaměstnanci UHK vlastní mailovou adresu o kapacitě 50 GB v přiděleném  tvaru prijmeni.jmeno@uhk.cz. Poštu a případně kalendáře, kontakty, či úkoly budou mít všichni dostupné v rámci předplatného Office 365 – akademická licence E2. Pro přístup do poštovního programu Outlook Web App, který běží jako aplikace v cloudu na serverech společnosti Microsoft, studenti a zaměstnanci mohou využít jakýkoliv internetový prohlížeč (Microsoft Internet Explorer, Google Chrome, Firefox).

Co je MS Office 365

Office 365 je on-line služba firmy Microsoft založená na principu předplatného, která existuje ve větším množství licenčních variant. Office 365 Education poskytuje bezplatný e-mail, úložiště dokumentů a jejich online úpravy, zasílání rychlých zpráv a webové konference pro zaměstnance, pedagogický sbor a studenty.

Součástí balíčku Office365 je pro zaměstnance a studenty k dispozici:
  • Webový poštovní Outlook klient
Každý uživatel má k dispozici poštovní schránku o velikosti 50 GB.
  • Knihovna (úložiště) OneDrive s online přístupem či desktopovým klientem
1000 GB místa pro ukládání dat s max. 20 tisíc soubory. Dokumenty z Wordu, Excelu či PowerPointu je možné prohlížet a upravovat přes webový  prohlížeč. U jednotlivých souborů či u celých složek lze nastavit sdílení s dalšími uživateli. Je k dispozici aplikace OneDrive for Business, která umožňuje synchronizaci souborů mezi úložištěm a lokálními adresáři.
  • Sdílení dokumentů v rámci týmů.
Pro organizační útvary a týmy lze vytvářet týmové privátní weby, v rámci kterých mohou členové sdílet dokumenty. Na těchto webech je možné provozovat aplikace pro lepší komunikaci v týmu, např. rezervace místností a prostředků, sdílený kalendář, připomínkování a schvalování dokumentů.
  • Další služby (Skype pro firmy, OneNote, SharePoint, Delphi,...)Dokumenty


VybratTypNázevVytvořenVelikost
Veřejné dokumenty
14. 7. 2014 
Interní dokumenty
14. 7. 2014 

Nezobrazí-li se Vám dokumenty v této sekci znamená to, že nemáte dostatečná oprávnění nebo nejste přihlášeni, prosím přihlaste se pro přístup na tuto stránku.

Naposledy upraveno: Administrátor webového portálu, 2.3.2016 14:14