Osobní www stránky

Každý uživatel se zřízeným kontem v síti UHK si může vytvořit vlastní webovou prezentaci přístupnou z vnitřní sítě i z Internetu. Učitelé mohou prostor určený pro osobní webové stránky využít k umístění svých veřejných studijních materiálů (doporučujeme pro tento účel ale využít e-learningového prostředí, případně eNástěnek kateder v portálu).

jak stránky zprovoznit a jak k nim přistupovat

Uživatelé mají možnost vytvořit statické webové stránky nebo stránky s dynamickým obsahem prostřednictvím skriptovacího jazyka PHP 5. Webové stránky lze spravovat prostřednictvím SFTP nebo lokálně přes disk W: v rámci počítačové sítě UHK.

Ve složce s webovou prezentací je nutné vytvořit soubor  index.htm, index.html (statické html stránky) nebo index.php (skript v PHP).  Každý z uvedených jmen index.* je považován za  úvodní stránku Vašeho webu.

priority úvodních stránek

Pokud se v kořenovém adresáři bude nacházet současně více souborů odpovídajících úvodní stránce (například index.htm a index.php) , potom bude použit ten s nejvyšší prioritou:

  • index.htm - nejvyšší priorita
  • index.php
  • index.html - nejnižší priorita

Jen v případě, že budete mít ve Vašem www adresáři soubor pojmenovaný tak, jak je uvedeno výše, budete zařazeni do rozcestníku na adrese http://lide.uhk.cz/. Ten je aktualizován pravidelně každou noc.

rozcestník lide.uhk.cz

Osoby, které mají vlastní webové stránky na serveru lide.uhk.cz, můžete vyhledat podle jejich organizačního zařazení, části příjmení nebo přihlašovacího jména. Při vyhledání osoby v portálu uvidíte také odkaz na stránky osoby, pokud je má zřízené.

Zkrácená URL lide.uhk.cz pro snadný přístup:

problémy s osobními stránkami

Soubory, které chcete vystavit na osobní stránky, do složky www nepřesunujte, ale kopírujte. Zajistíte tím korektní přiřazení potřebných práv pro jejich prezentaci na webu.

V případě vytváření podsložek není povoleno vytvářet podsložky obsahující znak "." (tečka).

alternativní možnost provozování webových stránek

Každý uživatel FIM UHK může k provozu stránek využít také server EDU s linuxovým operačním systémem (s podporou PHP, MySQL, JSP/Servlet kontejner Tomcat). Veškeré informace o tomto serveru naleznete na adrese http://edu.uhk.cz/.

Naposledy upraveno: Administrátor webového portálu, 6.5.2015 9:47