Připojení na VŠ kolejích

Podmínkou pro připojení k počítačové síti ve vchodech A až G je vlastní počítač se síťovou kartou umožňující připojení kabelu UTP-5 s konektorem RJ-45 a operační systém podporující ověřování pomocí protokolu IEEE 802.1X. Rychlost připojení je podle zvolené síťové karty a použitého switche maximálně 100/1000 MBps.

Pro připojení je nezbytné mít platný uživatelský účet v doméně UHK. Po podepsání pravidel obdržíte návod pro nastavení připojení k síti ve Windows. Pokud se nebudete schopni sami připojit, obraťte se na správce sítě.

V recepci máte také možnost zakoupit kabel pro propojení PC a zásuvky, doporučujeme změřit tuto vzdálenost před Vaší první návštěvou, ušetříte čas sobě i zaměstnancům kolejí.

WiFi

Ve vchodech A až G je k dispozici připojení přes bezdrátovou síť WiFi. Připojení k síti probíhá stejně jako připojení v ostatních budovách UHK, k získání návodu přejděte do sekce bezdrátové připojení - eduroam.

S výběrem přijímače a s připojením k Internetu Vám pomůže správce sítě (umístění kanceláře a úřední hodiny jsou na nástěnce recepce).

Naposledy upraveno: Administrátor webového portálu, 3.5.2015 20:23